1

0 1 połowa

1 2 połowa

4 karne

• Górnik Łęczna w finale baraży o awans do PKO Ekstraklasy! Wyeliminował w karnych GKS Tychy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy do relacji live z meczu Arka - ŁKS.

• 4:2! Jagiełło pieczętuje awans Górnika do finału baraży!

• Gostomski broni strzał Paprzyckiego w środek!

• 3:2 dla Górnika! Matei bardzo pewnie, Jałocha oszukany.

• 2:2! Nedić również w środek.

• 2:1 dla Górnika! Midzierski mocno w środek.

• 1:1! Moneta w okienko!

• 1:0 dla Górnika! Leandro pewnie!

• Lewicki w poprzeczkę!

• Jałocha broni strzał Wojciechowskiego!

• O tym, kto w niedzielę zagra w finale baraży o Ekstraklasę zdecydują rzuty karne.

• Koniec dogrywki, będą rzuty karne!

• Tymosiak otrzymuje żółtą kartkę za faul na Monecie.

• Wyraźnie żwawiej poruszają się gracze z Łęcznej, ale nie starają się za wszelką cenę rozstrzygać tego pojedynku w dogrywce.

• Żytek doszedł do strzału głową po wrzutce z rogu, ale uderzył niecelnie.

• Coraz mocniej pachnie rzutami karnymi w Tychach.

• Szymura blokuje uderzenie Wojciechowskiego.

• Nie mają siły tyszanie, w ataku w dalszym ciągu Górnik.

• Ostatnie 15 minut przed nami. Gramy.

• Koniec pierwszej części dogrywki.

• Fatalne uderzenie Wojciechowskiego, który ładnie został wpuszczony w pole karne.

• Ofiarnie zablokowany przez obrońców strzał Struskiego.

• Zawodnicy obu zespołów są już potwornie zmęczeni i widać to po dogrywce, która rozczarowuje.

• Moneta próbował z zerowego kąta, ale na posterunku Gostomski, który zachował czujność.

• Lewicki przenosi piłkę nad poprzeczką będąc sam na sam, ale był jednak na wyraźnym spalonym.

• Dominik Połap za Szeligę.

• Łukasz Moneta w miejsce Biela.

• Zaczynamy dogrywkę.

• Koniec! Będzie dogrywka.

• Jołocha kapitalnie odbija strzał głową Śpiączki! Ależ ciśnie Górnik.

• Piłka przechodzi minimalnie obok bramki po uderzeniu Śpiączki z główki!

• Leandro wycofał piłkę na środek pola karnego do Maka, a ten precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Zasłużone wyrównanie.

• GOOOOOOL!!! 1:1!!! MICHAŁ MAK!!!!

• Łęcznianie bezsprzecznie dominują, ale nie są w stanie zmusić do wysiłku Jołochę.

• Gabriel Matei w miejsce Kukułowicza.

• Karol Struski za Adriana Cierpkę.

• Długo konstruowali akcję goście. Mak posłał piłkę na drugi słupek i tam Nedić wygrał pojedynek ze Śpiączką.

• W sporych opałach są tyszanie. Gracze Górnika robią, co mogą, by wyrównać stan rywalizacji.

• Łukasz Norkowski za Stebleckiego.

• Aleksander Jagiełło za Krykuna.

• Paweł Wojciechowski zastępuje Banaszaka.

• Przechwyt Szeligi i próba technicznego uderzenia w samo okienko. Niewiele pomylił się gracz gospodarzy.

• Śpiączka mocno strzelał z główki i piłka przeszła o centymetry obok słupka!

• Oskar Paprzycki natomiast za Jakuba Piątka.

• Kamil Kargulewicz za Kacpra Piątka.

• Śpiączka wykłada piłkę Makowi, ten uderza niecelnie, ale i tak wybija to uderzenie Nedić.

• Maciej Mańka zagrywa płasko z prawej strony, ale żaden z graczy GKS-u nie zamyka akcji.

• Śpiączka uderza między nogami Nemanji Nedicia, ale w znacznej odległości obok bramki.

• Tomasz Tymosiak zastępuje Bartłomieja Kalinkowskiego.

• Cierpi na murawie Lewicki, sędzia przerywa grę.

• Z linii pola karnego mocny strzał Stebleckiego i Gostomski odbija przed siebie!

• Serhij Krykun wpadł w pole karne, ale świetnie zablokował go Kamil Szymura.

• Początek drugiej połowy.

• Koniec pierwszej połowy.

• Jałocha znowu ratuje tyszan! Wygrał pojedynek oko w oko z Banaszkiem!

• Powinno być 1:1! Główkował mocno i celnie Przemysław Banaszak, ale wyjął to na linii Jałocha!

• Jak pokazały powtórki, Mak został kopnięty w stopę w polu karnym. Na tym meczu jest VAR, ale sędzia i tak podjął błędną decyzję.

• Żółta kartka za symulowanie faulu w polu karnym dla Michała Maka.

• Powstrzymany w polu karnym Biel, który przesadził z dryblingiem.

• Piękny strzał głową Bartosza Śpiączki po wrzutce z rzutu wolnego! Kapitalnie broni jednak Konrad Jałocha!

• Po rzucie rożnym piłka spadła na nogę Wiktora Żytka, ale ten nie popisał się dobrym uderzeniem. Wysoko ponad poprzeczką.

• Poważnie ucierpiała w tym starciu kostka Biela. Potrzebna jest pomoc służb medycznych.

• W ostatniej chwili Biel uprzedzony przez Bartłomieja Kukułowicza.

• Szymon Lewicki wyszedł sam na sam, pokonał bramkarza, ale był na minimalnym spalonym. Bramka nieuznana!

• Przełożył piłkę Steblecki, uderzył odważnie z ponad 25 metrów, ale nie zagroził Maciejowi Gostomskiemu.

• Nieczysto strzelał głową Paweł Baranowski po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Leandro.

• Wycofanie Sebastiana Stebleckiego do Bartosza Szeligi i ładny strzał z półwoleja przeleciał tuż obok bramki!

• Tyszanie zapraszają na swoją połowę przyjezdnych i nastawiają się na szybkie kontry.

• Powinno być 2:0 dla gospodarzy! Bartosz Biel miał mnóstwo czasu, wyłożył piłkę do kolegi tuż przed bramkę, ale ten spudłował!

• Michał Mak bardzo groźnie podawał tuż przed bramkę, ale obrońcy się wmieszali i wybili na róg.

• Kacper Piątek otrzymał podanie od brata Jakuba, długo się zbierał, ale precyzyjnie uderzył po długim rogu i pokonał bramkarza Górnika.

• GOOOOOOL!!! KACPER PIĄTEK I 1:0 DLA TYSZAN!!

• Początek spotkania.

• GKS Tychy zgromadził 63 punkty, Górnik Łęczna miał ich 56 - w ostatni meczu pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0. 7 maja tyszanie wygrali u siebie 3:1 po dwóch bramkach Jakuba Piątka i jednej Szymona Lewickiego. W listopadzie w Łęcznej był remis 1:1. W obu tych meczach zagrał kapitan tyskiej drużyny Łukasz Grzeszczyk, któremu w środę kończy się kara zawieszenia na trzy spotkania. Jeżeli GKS wygra, Grzeszczyk będzie mógł więc wystąpić w niedzielnym finale

• „Tylko zwycięstwo, tyszanie tylko zwycięstwo!” - skandowali kibice w kierunku piłkarzy GKS-u po meczu z ŁKS-em, jasno wyznaczając cel na barażowy półfinał. Ekipa Artura Derbina zajęła 3. miejsce, więc zagra z szóstym w tabeli Górnikiem Łęczna. Jeżeli pokona tego rywala, to w najbliższą niedzielę, też u siebie, zmierzy się ze zwycięzcą drugiej pary półfinałowej Arka Gdynia - ŁKS Łódź (środa, godz. 20.30).

• Tyszanie w niedzielę grali z ŁKS-em Łódź. Gdyby wygrali, a potknięcia zaliczyli Bruk-Bet Termalica i Radomiak Radom była szansa na bezpośredni awans. GKS nie spełnił podstawowego warunku, bo nie wygrał swojego meczu (było 1:1) i w PKO Ekstraklasie zameldowały się drużyny z Niecieczy i Radomia.

• Witamy! ziś poznamy obu finalistów baraży o PKO Ekstraklasę. W pierwszym półfinale zagra trzecia z szóstą drużyną zakończonego sezonu. Relacja LIVE z meczu GKS Tychy - Górnik Łęczna w GOL24. Zapraszamy.