Gol stracony w dogrywce pozbawił Sokoły finału

Dariusz Łopatka
Hokeiści Sokołów Toruń nie zagrają o złoty medal mistrzostw kraju. Wczoraj, w półfinale, przegrali z Sielcem Sosnowiec.

W pierwszym meczu półfinałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, uznawanej za mistrzostwa kraju juniorów młodszych, MMKS Podhale Nowy Targ spotkał się ze Stoczniowcem Gdańsk. Faworytami byli górale, ale już w pierwszej tercji okazało się, że może dojść do sporej niespodzianki. Stoczniowiec prowadził bowiem 2:0. Ostatecznie, po dramatycznej końcówce i nieudanym pościgu „Szarotek”, gdańszczanie wygrali 4:3 i zapewnili sobie udział w walce o złoto.

W drugim półfinale dość niespodziewanie znaleźli się młodzi hokeiści Sielca Sosnowiec, rewelacja rozgrywek grupowych, którzy na tym szczeblu rozgrywek pokonali m.in. Stoczniowca i wyeliminowali Unię Oświęcim. Faworyta w ich starciu z toruńskimi Sokołami wskazać było jednak trudno.

<!** reklama>W pierwszej tercji żadna z drużyn nie potrafiła osiągnąć znaczącej przewagi, niemniej jednak sosnowiczanom udało się objąć prowadzenie, dokładnie 41 sekund przed końcem tej części gry. W drugiej odsłonie zarysowała się przewaga Sokołów, ale to Sielec podwyższył prowadzenie, mimo iż wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego.

Torunianie rzucili się w pogoń i pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry odrobili straty, doprowadzając do dogrywki. Dwie minuty po jej rozpoczęciu mecz się zakończył, gdy sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Baca.

Dziś w Krynicy, o godz. 10, nasi hokeiści zmierzą się o brąz z Podhalem Nowy Targ, z którym przegrali w fazie grupowej aż 0:10.

Wyniki

Półfinały w Krynicy

• Oto wyniki meczów półfinałowych mistrzostw kraju: Stoczniowiec Gdańsk - MMKS Podhale Nowy Targ 4:3 (1:0, 2:1, 1:2). Bramki: K. Guzik, F. Wielkiewicz, R. Mielniczek - A. Skutchan, J. Stasiewicz, K. Dolny, P. Kaczmarek.

•  Sielec Sosnowiec - Sokoły Toruń 3:2 po dogr. (1:0, 1:0, 0:2; d. 1:0). Bramki: D. Nahunko, D, Majoch, S. Baca - M. Iwański 2.