Zagłębie Lubin

1

1 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłej niedzieli!

• Dzięki temu zwycięstwu Górnik Łęczna wychodzi ze strefy spadkowej i ma tylko dwa punkty straty do Zagłębia Lubin.

• Koniec meczu w Łęcznej! Górnik rzutem na taśmę wygrywa z Zagłębiem Lubin 2:1!

• Aleksandar Pantić został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Warto jeszcze odnotować, że arbiter doliczył cztery minuty do tego meczu.

• Cudowne dośrodkowanie z rzutu rożnego trafiło wprost na głowę Bartosza Śpiączki, a ten uderzeniem z najbliższej odległości daje prowadzenie swojej drużynie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Bartosz Śpiączka zdobywa drugą bramkę dla Górnika Łęczna!!! Gospodarze na prowadzeniu!!!

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny w końcówce spotkania. To będzie jedna z ostatnich szans.

• Bartosz Rymaniak został ukarany żółtą kartką.

• Damian Gąska stanął przed szansą na zdobycie zwycięskiej bramki, ale gracz Górnika trafił wprost w Dominika Hładuna!

• Sasa Żivec został ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Górnik Łęczna doprowadza do wyrównania po skutecznie wykorzystanym rzucie karnym Przemysława Banaszaka!

• Rzut karny dla Górnika Łęczna po zagraniu ręką jednego z graczy Zagłębia!

• W zespole Zagłębia Lubin Jakub Wójcicki zmienił Sase Żivca.

• Janusz Gol został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Karol Podliński trafił do bramki Górnika, ale arbiter we wcześniejszym zagraniu dopatrzył się spalonego!

• Natomiast w Górniku Łęczna Kamil Pajnowski pojawił się w miejsce Serhija Krykuna.

• Po jednej zmianie w jednym i drugim zespole. W Zagłębiu Łukasz Łakomy zmienił Patryka Szysza

• Zaza Żivec wpadł z piłką w pole karne Górnika, dograł do Patryka Szysza, ale jego strzał został zablokowany.

• Zmiana także w drużynie gości. Karol Podliński zmienił Tomasa Zajica.

• Druga zmiana w zespole Górnika. Szymon Drewniak zmienił Alexa Serrano.

• Druga część meczu jest bardzo wolna i niezbyt interesująca. Żaden z zespołów nie ma pomysłu na sforsowanie defensywy rywali.

• Teraz Górnik Łęczna częściej utrzymuje się przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika.

• Spokojny początek drugiej części spotkania. Żaden z zespołów nie kwapi się, by zagrozić bramce rywala.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy już w przerwie. Przemysław Banaszak zmienił Michała Golińskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łęcznej. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Łęcznej. Do przerwy Zagłębie Lubin prowadzi z Górnikiem 1:0 po przepięknej bramce Jakuba Żubrowskiego.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Kacper Chodyna stanął przed szansą na zdobycie drugiej bramki dla Zagłębia, ale skutecznie interweniował Maciej Gostomski!

• Jason Lokilo oddał strzał na bramkę Zagłębia, ale piłka minęła słupek o kilka metrów.

• Dośrodkowanie w pole karne gości, ale zupełnie nieudane.

• Gospodarze zaczynają naciskać rywali, ale na razie nie potrafią się zbliżyć do pola karnego Zagłębia.

• Serhij Krykun oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała nad poprzeczką bramki rywali.

• Bartosz Śpiączka ucierpiał po jednym ze starć, ale za moment powinien wrócić do gry.

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Górnika, ale Maciej Gostomski interweniował skutecznie.

• Leandro został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Alex Serrano zagrał prostopadle do Bartosza Śpiączki, ale ten nie zdołał przejąć piłki.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką gości.

• Leandro wywalczył rzut wolny po ograniu Kacpra Chodyny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Jakub Żubrowski pięknym strzałem z rzutu wolnego daje prowadzenie Zagłębiu Lubin!

• Zagłębie wywalczyło rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Koronkowa akcja Zagłębia Lubin, ale Sasa Żivec nie znalazł miejsca na strzał i goście stracili szansę na zagrożenie bramki rywali.

• Zagłębie Lubin częściej utrzymuje się przy piłce, ale na razie nie jest w stanie dostać się na połowę rywali.

• Pierwsza żółta kartka już teraz, a ukarany nią Kamil Kruk.

• Kacper Chodyna chciał zagrać w pole karne Górnika, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Rozpoczynamy pierwsze niedzielne spotkanie 19. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Łęcznej. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast skład Zagłębia Lubin prezentuje się następująco:

• W ostatnim meczu tego roku Górnik Łęczna wyjdzie w takim składzie:

• W jesiennym meczu obu drużyn znacznie lepsze okazało się Zagłębie Lubin wygrywając u siebie 3:1. Wtedy bramki dla "Miedziowych" zdobywali Sasa Zivec i dwie Patryk Szysz. Dla Górnika jedynym trafieniem odpowiedział Przemysław Banaszak.

• Górnik Łęczna mimo fatalnej sytuacji w tabeli ostatnio prezentuje się coraz lepiej. Górnik wygrał dwa ostatnie mecze ligowej, a także ograł Koronę Kielce w rozgrywkach Pucharu Polski. Dzisiaj zespół z Lubelszczyzny może wygrać trzecie spotkanie z rzędu w lidze i na koniec roku wyjść ze strefy spadkowej.

• Zagłębie Lubin od końca października zdobyło punkty tylko w jednym spotkaniu. W rywalizacji z Wisłą Kraków udało się wygrać 2:1, ale wcześniej "Miedziowi" przegrali cztery mecze ligowe z rzędu i odpadli z Pucharu Polski z pierwszoligową Arką Gdynia. W środku tygodnia Zagłębie zostało rozbite przez Legię Warszawa aż 0:4.

• Zagłębie Lubin znajduje się ponad strefą spadkową, ale ostatnie tygodnie są naprawdę ciężkie dla "Miedziowych". Zagłębie ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową, ale w ostatnich tygodniach niebezpiecznie zaczęło się zbliżać do zagrożonej spadkiem strefy.

• Oba zespoły nie mogą zaliczyć pierwszej części sezonu do udanych. Górnik Łęczna plasuje się na przedostatnim miejscu w ligowej tabeli i ma punkt straty do bezpiecznej strefy. Od zespołu z Łęcznej tylko Bruk-Bet Termalica Nieciecza ma mniej punktów.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Łęczna zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.