Górnik Zabrze 3 - 1 Jagiellonia Białystok

1 1 połowa

Jagiellonia Białystok

1

1 1 połowa

• Koniec spotkania! Górnik Zabrze pewnie ograł Jagiellonię Białystok 3:1. Zabrzanie zagrają w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski.

• Przemysław Wiśniewski został napomniany żółtą kartką.

• Arbiter doliczył do drugiej odsłony pięć minut.

• Wojciech Hajda wszedł w miejsce debiutującego w barwach Górnika Bartosza Nowaka.

• Błażej Augustyn sprzed linii bramkowej wybił piłkę po strzale Jesusa Jimeneza.

• Przemysław Mystkowski zastąpił na boisku Martina Pospisila.

• Filip Bainović zameldował się w miejsce Alasany Manneha.

• Jesus Jimenez sfaulowany przez Błażeja Augustyna.

• Maciej Bortniczuk wszedł w miejsce Jakova Puljicia.

• Xavier Dziekoński odbił piłkę po mocnym strzale Jesusa Jimeneza z ostrego kąta.

• Błażej Augustyn zmienił Zorana Arsenicia.

• Juan Camara zameldował się na boisku w miejsce Tomasa Prikryla.

• Bogdan Zając dokonał potrójnej zmiany. Mateusz Wyjadłowski wszedł w miejsce Macieja Makuszewskiego.

• Paweł Bochniewicz głową wpakował piłkę do siatki! Asystę zaliczył Bartosz Nowak, który dośrodkował z rzutu rożnego.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1 DLA GÓRNIKA! PAWEŁ BOCHNIEWICZ!

• Analiza VAR wykazała, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami. Jesus Jimenez nie znajdował na pozycji spalonej.

• Alasana Manneh świetnym podaniem uruchomił Jesusa Jimeneza. Hiszpan wykorzystał sytuację sam na sam z Dziekońskim i wpakował piłkę do siatki.

• GOOOOOOOOOOOOL! 2:1 DLA GÓRNIKA! JESUS JIMENEZ!

• Piotr Krawczyk wszedł na boisko w miejsce Alexa Sobczyka.

• Daniel Ściślak wszedł w miejsce Dariusza Pawłowskiego.

• Po główce Adriana Gryszkiewicza piłka wpadła do siatki. Gol nie został uznany. Zawodnik Górnika odepchnął Pospisila. Konsultacja VAR nie zmieniła decyzji arbitra.

• Druga żółta kartka dla zawodnika gości. Sędzia napomniał Zorana Arsenicia.

• Długie podanie jednego z graczy Górnika adresowane było do Alasany Manneha. Zabrakło precyzji. Od bramki zacznie bramkarz Jagiellonii.

• Jesus Imaz dośrodkował w pole karne. Piłkę wybił Przemysław Wiśniewski.

• Wojciech Myć rozpoczął drugą połowę spotkania!

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Górnik remisuje z Jagiellonią 1:1!

• Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej części spotkania.

• Skuteczna interwencja w obronie Zoran Arsenicia po zagraniu Adriana Gryszkiewicza.

• Bogdan Zając przeszkodził w szybkim wznowieniu gry. Arbiter ukarał szkoleniowca żółtą kartką.

• Jakov Puljić tym razem nie zmarnował wybornej okazji i wykorzystał sytuację sam na sam z Martinem Chudym. Chorwatowi piłkę z głębi pola dostarczył Taras Romanczuk.

• GOOOOOOOOOOOOL! 1:1! JAKOV PULJIĆ!

• Martin Chudy odbił piłkę po strzale Macieja Makuszewskiego! Chwilę później fatalnie spudłował Jakov Puljić!

• Faul Macieja Makuszewskiego. Roman Prochazka uderzył niecelnie z rzutu wolnego.

• Xavier Dziekoński poszkodowany po wrzutce Romana Prochazki. Golkiper Jagiellonii uprzedził Jesusa Jimeneza.

• Żółta kartka. Arbiter Wojciech Myć ukarał Alasanę Manneha za wślizg w nogi Pawła Olszewskiego.

• Jesus Jimenez uderzał po podaniu Alexa Sobczyka. Na posterunku był Xavier Dziekoński.

• Roman Prochazka prostopadłym podaniem uruchomił Bartosza Nowaka, a pomocnik Górnika podciął piłkę nad interweniującym Xavierem Dziekońskim.

• GOOOOOOOOOOL! 1:0 DLA GÓRNIKA! BARTOSZ NOWAK!

• Bartosz Nowak przymierzył z dystansu. Jego strzał został zablokowany.

• Sporo fauli na początku meczu. Alasana Manneh nieprzepisowo zatrzymał Jesusa Imaza.

• Faul taktyczny Bogdana Tiru. Obrońca Jagiellonii został napomniany żółtą kartką.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Spotkanie w Zabrzu już się rozpoczęło! Od środka zaczęli przyjezdni.

• Obie jedenastki zameldowały się już na murawie. Wkrótce początek spotkania.

• Jagiellonia z jednym wysuniętym Puljiciem. W jedenastce nie ma debiutantów. Na ławce za to zasiadają Steinbors i Augustyn.

• Zawody poprowadzi sędzia Wojciech Myć (Lublin). Do jego dyspozycji jest system VAR. Obsługują go Jarosław Przybył i Krzysztof Myrmus.

• Górnik w ustawieniu z trzema stoperami i wahadłowymi. Od początku Nowak w pomocy, Sobczyk w ataku.

• Po stronie Jagiellonii pierwszy oficjalny mecz zaliczy trener Bogdan Zając. To były wieloletni asystent Adama Nawałki. Miał wcześniej ofertę z Wisły Kraków (w czasie Mundialu w Rosji), ale dopiero teraz poszedł "na swoje".

• Górnik dziś w nowej rzeczywistości - bez Angulo. Hiszpan nie przedłużył kontraktu i odszedł do Indii. Zamiast niego ujrzymy Bartosza Nowaka czy Aleksa Sobczyka.

• Czas na rozpoczęcie nowego sezonu w Zabrzu! Górnik zaprezentuje nowe koszulki i nowych piłkarzy. Z kolei w Jagiellonii zobaczymy nowego trenera. Szykuje się dobry mecz, a stawką jest awans z 1/32 finału Pucharu Polski do 1/16.