2 1 połowa

Legia Warszawa

2

0 1 połowa

• Koniec! Górnik pokonał Legię rzutem na taśmę! Dla mistrzów Polski to 7. kolejna porażka w PKO Ekstraklasie!

• Ostatnia doliczona minuta. Mocne dośrodkowanie z lewej strony Erika Janży, znowu w polu karnym perfekcyjnie znalazł się rezerwowy Krzysztof Kubica i głową dał najpewniej wygraną Górnikowi!

• GOOOOOOL!!! ZNOWU KUBICA!!! TYM RAZEM JUŻ PRAWIDŁOWO!!! 3:2 DLA GÓRNIKA!!!!

• Dużo miejsca przed polem karnym Górnik miał Johansson, ale płaski strzał został zablokowany.

• Strzał Wieteski niecelny.

• Jeszcze żółta kartka dla Artura Jędrzejczyka.

• Puszczają nerwy. Żółta kartka dla Josue.

• Szymon Włodarczyk zmienia Luquinhasa.

• Nie ma GOLA dla Górnika! Spalony! Jimenez z lewego skrzydła zszedł do środka, dograł na środek pola karnego do Kubicy, a ten głową umieścił piłkę w bramce.

• A za Manneha pojawia się Filip Bainović.

• Za Podolskiego melduje się Mateusz Cholewiak.

• Zablokowany, nieprzygotowany strzał Podolskiego.

• Przyblokowany strzał Lopesa sprzed pola karnego, spokojnie łapie Sandomierski.

• Jimenez prostopadle w kierunku Janży, ale na posterunku był Miszta.

• Rafael Lopes w miejsce Muciego.

• Taktyczny faul Slisza kończy się kartką.

• Podolski znalazł Jimeneza, ale strzał Hiszpana zablokowany. Po chwili poprawka już celna, lecz zbyt lekka.

• Żółtą kartką ukarany Manneh.

• Krzysztof Kubica za 15-letniego Dariusza Stalmacha.

• Szybko zagrał stały fragment Górnik. Błyskawiczne dośrodkowanie, ładny strzał głową Krawczyka broni Miszta!

• Piłka wystawiona na strzał do Slisza na 17. metr. Pomocnik Legii pomylił się minimalnie!

• Piotr Krawczyk zmienia Nowaka.

• VAR bardzo długo sprawdzał tę sytuację i nie ma trafienia na 3:2 dla Legii.

• GOL Emrelego głową, ale był spalony Luquinhasa!

• Strzał Muciego z prostego podbicia sprawił ogromne kłopoty Sandomierskiemu. Bramkarz Górnika odbił ją sobie po nogi, a futbolówka między nogami wpadła do bramki.

• GOOOOOOL!!!! 2:2!!! MUCI ZDOBYWA BRAMKĘ PO BŁĘDZIE SANDOMIERSKIEGO!!

• Świetne dośrodkowanie z wolnego Josue trafiło prosto na głowę Wieteski, który nie dal szans Grzegorzowi Sandomierskiemu.

• GOOOOOL!! WIETESTKA TRAFIA I LEGIA ŁAPIE KONTAKT!!

• Żółta kartka dla Dadoka za faul tuż przy polu karnym.

• Niecelne uderzenie Mladenovicia.

• Oraz Mahir Emreli za Pekharta.

• Bartosz Slisz za Kharatina.

• Kacper Skibicki w miejsce Ribeiro.

• Wznawiamy spotkanie po przerwie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Brutalny faul Igora Kharatina. Żółta kartka.

• Powinno być 3:0! Robert Dadok z ostrego kąta uderzył prosto w Misztę!

• Powtórki pokazały, że Wiśniewski kopnął w kolano Luquinhasa.

• Luquinhas padł w polu karnym, ale zdaniem sędziego nie ma mowy o jedenastce.

• Tym razem miękka wrzutka Nowaka, głową strzelił Jimenez, obronił co prawda Miszta, ale prosto pod nogi Podolskiego. A były reprezentant Niemiec na raty wcisnął piłkę do siatki.

• JUŻ 2:0!!! PODOLSKI PODWYŻSZA WYNIK!!!

• Świetna kontra Górnika. Jesus Jimenez spojrzał i dokładnie dośrodkował w pole karne. Idealnie na piłkę nabiegł Janża i strzałem między nogi pokonał Misztę.

• GOOOOOOL!!! 1:0!!! JANŻA WYKOŃCZYŁ KONTRĘ GÓRNIKA!!!

• Pekhart ładnie zgrał piłkę głową do Ernesta Muciego, który w ostatniej chwili został wyprzedzony przez obrońcę.

• Kolejna już wrzutka Josue wybita przez zabrzan.

• Teraz zaczęła nieśmiało naciskać Legia, dwa rzuty rożne w krótkim czasie nie przyniosły zagrożenia.

• Celny strzał głową Przemysława Wiśniewskiego po wrzutce z wolnego, broni Miszta.

• Legia w defensywie, Górnik kontroluje to spotkanie.

• Po rzucie rożnym piłka spadła na wolej Podolskiego, a ten kropnął w poprzeczkę!

• Pomylił się Cezary Miszta z wyjściem! Mateusz Wieteska wybija cudem piłkę z linii bramkowej!

• Ostre wejście Podolskiego, któremu po chwili odpłacił się w podobny sposób Mattias Johansson.

• Ostre dośrodkowanie Filipa Mladenovicia z lewego skrzydła i centymetrów zabrakło nabiegającemu koledze. Obrońca Górnika wybił głową na korner.

• Znowu na boisku pojawiły się serpentyny. Kolejna wymuszona przerwa.

• Miękka wrzutka Josue ze stałego fragmentu, na róg na wszelki wypadek wybił Adrian Gryszkiewicz.

• Fantastyczny strzał Nowaka i słupek ratuje Legię! Po chwili odgwizdany spalony.

• Górnicy starają się konstruować atak pozycyjny, goście z Warszawy czekają na kontry. To może zaskakiwać.

• Lukas Podolski nie zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Rozciągnął do Janży, a ten beznadziejnie dośrodkował.

• Faulowany przy linii bocznej Yuri Ribeiro. Dośrodkowanie Josue nie dotarło do żadnego z legionistów.

• Minimalnie zbyt mocna wrzutka Bartosza Nowaka. Do piłki dopadł Erik Janża, wstrzelił ją, ale wybili obrońcy Legii.

• Zaczynamy.

• Kibice w Zabrzu zasypali boisko serpentynami. Start spotkania chwilę się opóźni.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą na murawę w Zabrzu, za chwilę zaczynamy.

• Rezerwowi Górnik: Bielica, Kubica, Cholewiak, Pawłowski, Toshevski, Sanogo, Krawczyk, Bainović, Szymański.

• Rezerwowi Legia: Tobiasz, Rose, Hołownia, Slisz, Skibicki, Martins, Lopes, Emreli, Włodarczyk.

• W przypadku wygranej Legia przeskoczy szesnastą Wartę Poznań i być może piętnastą Bruk-Bet Termalikę Nieciecza. Górnikowi wygrana pozwoli zrównać się z dziesiątym Piastem Gliwice.

• Legia trafia na Górnika, który nie wygrał żadnego z czterech ostatnich meczów, ale Górnika, który potrafi zagrać z zębem zwłaszcza na własnym boisku. Według trenera jednym z powodów słabszej formy jest nieskuteczność lidera ofensywy, Jesusa Jimeneza. Jan Urban może mieć rację, bo Górnik nawet z rewelacyjnym beniaminkiem Radomiakiem Radom (0:1) potrafił stworzyć zagrożenie w jego twierdzy.

• Czy potężny kryzys mistrza Polski zostanie zażegnany akurat w Zabrzu? Legii na pewno przydała się przerwa w rozgrywkach. Zawodnicy mogli wreszcie odpocząć od trybu gry co trzy dni, a kilku doszło do zdrowia po kontuzjach. Sytuacja jest bez porównania lepsza niż przed ostatnim meczem ze Stalą Mielec (1:3).

• Witamy! Mistrz Polski najwyraźniej wypisał się z walki o obronę tytułu, więc teraz musi ratować tyle, ile się da. Przy Roosevelta powalczy o przerwanie passy sześciu porażek, a pomóc ma tym doping półtora tysiąca kibiców. Relacja LIVE z meczu Górnik - Legia od godziny 17:30.