Gorzka lekcja Polskiego Cukru w Radomiu

Sławomir Kowalski
Rosa Radom wysoko i zasłużenie pokonała w niedzielę Polski Cukier 83:68. Torunianie „zawalili” środkowe kwarty meczu.

W pierwszych minutach obie drużyny grały bardzo agresywnie w obronie i miały problemy nie tylko z oddaniem celnych rzutów, ale i w ogóle oddaniem rzutów. Od początku pierwszej kwarty prowadzili jednak torunianie - najwyżej na trzy minuty przed jej końcem, gdy po rzucie za 3 pkt Perki było 11:6 dla gości. Pierwsza kwarta zakończyła się minimalnym zwycięstwem gości (16:15).

W drugiej kwarcie radomianie znów znakomicie bronili, czego nie można powiedzieć o torunianach. Po dwóch celnych rzutach Puntera Rosa wyszła na prowadzenie 23:20 i poszła za ciosem. w 17. min. było już 34:25 dla miejscowych. Kilkadziesiąt kolejnych sekund należało do gości. Szkoda, że przy stanie 34:29, po pięknie rozegranej akcji, nie trafił z czystej pozycji za trzy Diduszko, bo mielibyśmy prawie remis. A tak ostatecznie schodziliśmy na przerwę przegrywając 31:38 (w ostatniej sekundzie Perka dobił rzut Śniega).

Ale ten czas leci... Wiesław Jaguś zakończył karierę w 2010 ...

Po trzeciej, fatalnej w wykonaniu torunian kwarcie (15:26) wszystko było już wiadomo. Skończyło się na wyniku 68:83.
- Nie broniliśmy dobrze, mieliśmy dużo problemów, wszystko było źle. Nie jesteśmy jeszcze zgrani, daleko jesteśmy jeszcze od ścisłej czołówki krajowej - podsumował krytycznie Aaron Cel.

Rosa Radom - Polski Cukier Toruń 83:68 (15:16, 23:15, 26:15, 19:22)