Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

[GRUDZIĄDZ] W Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim milion złotych więcej do podziału

Karol Piernicki
Dzięki ubiegłorocznej edycji Grudziądzkiego Budżetu obywatelskiego powstało wiele obiektów na terenach szkół, jak tutaj przy Żeromskiego
Dzięki ubiegłorocznej edycji Grudziądzkiego Budżetu obywatelskiego powstało wiele obiektów na terenach szkół, jak tutaj przy Żeromskiego Karol Piernicki
Już od najbliższego poniedziałku będzie można składać wnioski do kolejnej, czwartej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Są pewne istotne zmiany. Będzie też o milion złotych więcej do podziału.

O nowej edycji Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego pisaliśmy jeszcze przed świętami.

Czytaj o tym tutaj: Grudziądzki Budżet Obywatelski startuje tuż po Nowym Roku. Jakie czekają nas zmiany?

Wówczas informowaliśmy między innymi o tym, że 2 stycznia ruszy proces przyjmowania wniosków. Potrwa on do15 lutego.

Coraz więcej pomysłów mieszkańców Grudziądza

- W tym roku oddajemy do dyspozycji mieszkańców kwotę trzech milionów złotych, czyli zwiększoną w porównaniu do poprzednich edycji o milion - podkreśla Robert Malinowski, prezydent Grudziądz. - Z roku na rok projekty mieszkańców są coraz bardziej interesujące i lepiej przygotowane. Jestem przekonany, że i tym razem zostanie przygotowanych, a następnie zrealizowanych wiele ciekawych przedsięwzięć.

Przypomnijmy, że zwiększona pola na zadania inwestycyjne to nie jedyna nowość, czekająca mieszkańców naszego miasta. Wielu z nich domagało się ograniczenia uczestnictwa w całym przedsięwzięciu szkół, co organizatorom w pewnym stopniu udało się także wprowadzić.

Tylko jeden projekt szkolny w ramach Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego

- Jedną z najważniejszych zmian jest zapis ograniczający udział zadań na terenach placówek oświatowych, zakładając że w ramach budżetu obywatelskiego może być zrealizowany nie więcej niż jeden projekt zlokalizowany na terenie placówki oświatowej w każdym z okręgów i nie więcej niż jeden taki projekt spośród zadań ogólnomiejskich - mówi Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego. - Ponadto, wprowadzono bezwzględną zasadę kontaktu z wnioskodawcą na każdym etapie procesu realizacji zadania i zniesiono próg minimalny dla zadań okręgowych, umożliwiając tym samym wprowadzenie do budżetu niewielkich zadań.

Jaki podział środków w tej edycji GBO?

Znany jest już także schemat, dotyczący podziału środków na poszczególne okręgi.

Najwięcej do dyspozycji będzie miało Tarpno (nieco ponad 314 tysięcy złotych). Kwotę 300 tysięcy złotych przekracza jeszcze okręg Śródmieście - Wyzwolenie.

Gdzie składać wnioski do budżetu obywatelskiego?

- Wnioski do Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego można złożyć drogą elektroniczną poprzez system do obsługi budżetu obywatelskiego, który dostępny jest na stronie www.haszgru.pl, lub dostarczyć do naszych punktów konsultacyjnych - informuje rzeczniczka ratusza. - Te znajdują się w Informacji Turystycznej, Biurze Obsługi Interesantów naszego urzędu lub Wydziale Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego.

Informacja Turystyczna mieści się na Rynku, BOI w budynku przy Ratuszowej, a wydział przy Wybickiego. Ten pierwszy punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17. Do dwóch pozostałych można przychodzić w godzinach pracy urzędu.

Co państwo sądzicie o Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim?

Czekamy na komentarze.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska