Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Grupa Manchester zagra na zakończenie sezonu koncertowego w...

Grupa Manchester zagra na zakończenie sezonu koncertowego w kultowym klubie HRPP w Toruniu. Zespół Panzerflower jako support

Zdjęcie autora materiału

Tomasz Dereszyński

Polska

Aktualizacja:

Polska

W poniedziałek (10.12.2018 r.) odbędzie się ostatni w tym roku koncert w Hard Rock Pubie Pamela w Toruniu. Punkt kulminacyjny "dwudziestki" klubu. Zagrają: Manchester oraz jako zespół otwierający wieczór grupa Panzerflower. Wydarzenie jest biletowane. Początek koncertu o godzinie 19. Grupa Manchester była pierwszym gościem programu MuzoTok.
Zespół Manchester powstał 18 marca 2006 roku w Toruniu. Występuje w składzie: Maciek Tacher (śpiew, instrumenty klawiszowe), Sławek Załeński (gitara), Darek Załeński (gitara), Radek Kaźmierkiewicz (gitara basowa) oraz Karol Ułanowski (perkusja).

Muzyka jaką gra kapela z Torunia to brit-pop z elementami rocka. Już rok po powstaniu grupa brała udział w dobrze znanych polskich festiwalach rockowych, m.in.
w Węgorzewie i Jarocinie. Kulminacją roku 2007 było uczestnictwo w finale programu "MTV Rockuje" oraz występ "na żywo" z okazji 50. urodzin Grzegorza Ciechowskiego w studiu im. Agnieszki Osieckiej, gdzie Manchester wykonał własne aranżacje utworów Republiki. Rok 2008 przyniósł zespołowi zwycięstwo na festiwalu TOPtrendy. Grupa swoim debiutanckim singlem "Dziewczyna Gangstera" zdeklasowała konkurencję, zdobywając w dniu "trendy" główną nagrodę - publiczności oraz internautów. W listopadzie 2008 roku słuchacze Radia WAWA przyznali im "Złotego dzioba" w kategorii Debiut Roku. Wtedy również ukazał się debiutancki album zespołu zatytułowany "MANCHESTER". Teksty utworów opowiadają w większości o typowych problemach damsko-męskich, zdecydowanie trzymając stronę płci "brzydkiej". Motto debiutanckiej płyty zawarte jest w piosence "Kobiety są złe". W roku 2009 piosenką "Tajemnica" walczyli o nagrodę Bursztynowego Słowika w Sopocie. Manchester wielokrotnie występował na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, będąc dwukrotnie nominowanym do Superjedynki.

We wrześniu 2011 roku ukazał się drugi album grupy pt. "Chemiczna Broń". Wydawnictwo promowały takie piosenki jak "Lubię twoje włosy", "Lawendowy" czy "Autostrady kłamstw". W marcu 2018 roku pojawiła się trzecia płyta w dorobku zespołu pt. "Niezatapialny". Wydawcą płyty jest toruńska wytwórnia HRPP Records. Materiał na płytę "Niezatapialny" został nagrany w Toruniu, w prywatnym studiu zespołu. Autorem muzyki jest w całości Sławek Załeński. Wraz z wokalistą, Maciejem Tacherem, odpowiada również za warstwę tekstową. Wiele utworów, które ukazały się na ostatnim albumie, zostało skomponowanych i napisanych już kilka lat przed wyprodukowaniem płyty. Krążek "Niezatapialny" promowały single "Za mało" oraz "Zapominanie", do którego powstał także teledysk.

Wejściówki w cenie: 30 zł (przedsprzedaż do 9.12.2018), 40 zł (w dniu koncertu). Bilety można kupić w Hard Rock Pubie Pamela (Toruń, ul. Legionów 36). Można je również zarezerwować pisząc na adres mailowy hrppamela@gmail.com i po uprzedniej wpłacie na konto odebrać przed koncertem.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo