Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Grzegorz Ciechowski na zdjęciach Andrzeja Świetlika....

Grzegorz Ciechowski na zdjęciach Andrzeja Świetlika. Premiera albumu w grudniu!

Tomasz Bielicki

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Andrzej Świetlik zebrał wszystkie swoje (również te niepublikowane!) zdjęcia Grzegorza Ciechowskiego w 260-stronicowy album fotograficzny. Projekt koordynuje syn twórcy "Białej flagi"- Bruno Ciechowski.
Pomysł na wydanie takiego unikalnego albumu narodził się już kilka lat temu. Andrzej Świetlik chodził z nim po różnych wydawnictwach, ale nikt nie był zainteresowany podjęciem tego tematu. W końcu o jego pomyśle dowiedzieli się Bruno Ciechowski oraz Przemysław Wałczuk. Obaj postanowili wydać album ze zdjęciami Grzegorza Ciechowskiego autorstwa Andrzej Świetlika własnym sumptem.

- Niekiedy w czasie wspólnej pracy rodzą się relacje koleżeńskie.
Niektóre z nich - tak stało się w przypadku Grzegorza - z czasem przechodzą nawet w przyjaźń. Ciechowski, z racji profesji, doceniał wartość i potrzebę dobrej fotografii w promocji swojego wizerunku - opowiadał Andrzej Świetlik w wywiadzie dla Rzeczpospolitej. - W ciągu kilkunastu lat, poczynając od końca lat 80, spotkaliśmy się na kilkunastu sesjach, czyli średnio raz w roku. Za każdym razem znajdowaliśmy jakiś motyw przewodni i wokół niego budowaliśmy opowieść. Chyba najbardziej utkwiła mi w pamięci pierwsza sesja, podczas której powstały zdjęcia do Obywatela GC, stylizowane na modłę soc.

Przeczytaj koniecznie: Wspomnienia o Grzegorzu Ciechowskim

Album w formacie A4 i z miękką okładką będzie miał ok. 260 stron. Będzie nosił tytuł "Ciechowski - Świetlik". Poza zdjęciami prawdopodobnie znajdzie się w nim również wywiad, który nakreśli sylwetkę Grzegorza Ciechowskiego. Nakład wydawnictwa będzie limitowany. Jego premierę zaplanowano na grudzień tego roku, kiedy to minie dokładnie 15 lat od śmierci Obywatela G.C i lidera Republiki.

Warto wspomnieć, że premierze albumu zdjęć Grzegorza Ciechowskiego autorstwa Andrzeja Świetlika będzie towarzyszyła wystawa jego fotografii w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Według wstępnych planów złoży się na nią 41 wielkoformatowych prac. Otwarcie 18 grudnia tego roku.

Zobacz galerię: Grzegorz Ciechowski - spotkanie z legendą

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo