Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Happy Jazz Festiwal 2018 w Ciechocinku i Toruniu. Wśród...

Happy Jazz Festiwal 2018 w Ciechocinku i Toruniu. Wśród gwiazd Apostolis Anthimos, Krzysztof Ścierański, Jerzy Piotrowski [Fotogaleria]

Zdjęcie autora materiału

Tomasz Dereszyński

Polska

Aktualizacja:

Polska

Happy Jazz Festiwal 2018 w Ciechocinku i Toruniu. Wśród gwiazd Apostolis Anthimos, Krzysztof Ścierański, Jerzy Piotrowski [Fotogaleria]
1/33
przejdź do galerii

©Mariusz Skiba

Happy Jazz Festiwal 2018 w Ciechocinku i Toruniu. Wśród gwiazd Apostolis Anthimos, Krzysztof Ścierański, Jerzy Piotrowski. Patronat medialny program MuzoTok.
Ciechocinek od lat przypomina swoje jazzowe oblicze. Jednym z działań zmierzający w tym kierunku jest festiwal Happy Jazz.

Tegoroczna, czwarta już edycja tego wydarzenia, była wyjątkowa. Trzydniowy festiwal odbył się w dwóch miastach: Ciechocinku i Toruniu. Pierwszego dnia w Muszli Koncertowej Parku Zdrojowego wystąpili: Orkiestra Gogolin, Skołowani & Przyjaciele, LeBurn Maddox Band, Jarosław Małys & Izabela Zając, Joanna Dudkowska feat. Kova, Bernard Maseli Trio, Krzysztof Głuch Oscillate.

Koncert poprowadził Marek Gaszyński.


Charyzmatyczny dziennikarz, pisarz i autor tekstów piosenek został uhonorowany przez burmistrza Ciechocinka - Leszka Dzierżewicza - medalem upamiętniającym zasługi dla polskiego jazzu.

DJ Mr. Root pracuje z najlepszymi

Podobnie wyróżniony został Adam Jędrzejowski. Legendarny perkusista, który na swoim koncie ma współpracę z Krzysztofem "Komedą" Trzcińskim i Andrzejem Trzaskowskim, po powrocie ze Szwecji zdecydował się osiedlić w Ciechocinku. Niedawno założył zespół Sunny Side. Formacja ta wystąpiła w czasie drugiego dnia Happy Jazz Festiwal 2018. Połączony z Giełdą Płyt Winylowych koncert, odbył się w ciechocińskim Tetrze Letnim. Towarzyszyło mu spotkanie z autorem powieści "Excentrycy" - Włodzimierzem Kowalewskim. Finałowy koncert HAPPY JAZZ 2018 odbył się w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela.Agnieszka Łapka (wokalistka grupy Krzysztof Głuch Oscillate) o pierwszym dniu Happy Jazz Festiwal 2018:

"Atmosfera towarzysząca tegorocznej edycji festiwalu „Happy Jazz” była niezwykle gorąca. Dosłownie i w przenośni. Po pierwsze – pogoda dopisała z naddatkiem. Żar lał się z nieba, co chyba dodatkowo rozpaliło twórczą chęć do grania w muzykach, których w tym roku w pierwszym dniu festiwalu było wyjątkowo dużo: Orkiestra Gogolin, Skołowani & Przyjaciele, LeBurn Maddox Band, Jarosław Małys & Izabela Zając, Joanna Dudkowska feat. Kova, Bernard Maseli Trio, Krzysztof Głuch Oscillate.Na scenie pojawiło się tego dnia jeszcze wielu gości: Hokus Band, Apostolis Anthimos, Krzysztof Ścierański, Jerzy Piotrowski, Michał Kielak, Jacek Gazda. Słońce rozpaliło też serca publiczności, która bardzo tłumnie zgromadziła się na widowni! Na scenie był tak szeroki przekrój osobowości, dźwięków i przedsięwzięć artystycznych, oryginalnego instrumentarium i wirtuozerii, że nie sposób było przejść obojętnie obok tak kolorowego, tętniącego życiem i radością miejsca. Cudownie było brać udział w wydarzeniu tak potrzebnym. Dziękujemy za zaproszenie, za wspaniałe towarzystwo, a przede wszystkim za ciepły odbiór naszej muzyki!"

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo