3 1 połowa

Polska U-21

0

0 1 połowa

• Bolesną lekcję futbolu dostaliśmy dziś od Hiszpanów. Wszystko było już jasne po pierwszej połowie, druga potwierdziła tylko dominację rywali. Piłkarzom z Półwyspu Iberyjskiego przez długi czas brakowało skuteczności, ale potem z rzutu wolnego przymierzył Dani Ceballos, a w końcówce wynik ustalił Borja Mayoral. Nasi dzisiejsi rywale wygrywają tym samym grupę A, Polacy mimo dwóch zwycięstw w dwóch pierwszych meczach kończą zmagania dopiero na trzecim miejscu. Półfinał mistrzostw Europy i udział w Igrzyskach Olimpijskich nie dla nas, ale za cały turniej drużynie Czesława Michniewicza i tak należą się wielkie brawa. Na dziś to już wszystko, za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Przegrywamy 0:5 i kończymy udział w mistrzostwach Europy.

• Kamil Pestka faulował Pablo Fornalsa. Żółta kartka dla kolejnego z Polaków.

• Manu Vallejo zagrał ostrą piłkę w pole karne. Wybili futbolówkę obrońcy.

• Pięć minut dłużej potrwa jeszcze to spotkanie. Wszystko przez kontuzję Oyarzabala.

• Kolejna bramka dla Hiszpanii, Polacy bezradnie się przyglądali. Akcja prawą stroną i dośrodkowanie w pole karne, tam zupełnie niepilnowany był Borja Mayoral, który pewnie pokonał Grabarę! Polski bramkarz nawet się nie ruszył.

• GOOOOOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! BORJA MAYORAL!

• Włosi prowadzą z Belgią 3:1. Na listę strzelców wpisał się Federico Chiesa.

• Dani Ceballos schodzi z boiska. Na murawie pojawia się Manu Vallejo.

• Ceballos wpadł z piłką w pole karne, lecz tym razem zatrzymał go BIelik.

• Hiszpanie spokojnie rozgrywają piłkę. Wygląda na to, że piłkarze obu drużyn czekają już na koniec tego meczu - Polakom brakuje sił, a Hiszpanie oszczędzają je przed półfinałem.

• Jakub Piotrowski ostro potraktował Martina Aguirregabirię. Żółta kartka dla Polaka.

• Z prawej strony dośrodkowywał Robert Gumny, ale do wysokiej piłki nie miał szans dojść żaden z jego kolegów.

• Po raz pierwszy Polacy zagrozili poważnie bramce rywali! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał głową oddał Krystian Bielik, lecz bardzo dobrze zachował się na linii bramkowej Antonio Sivera!

• Marc Roca faulował teraz jednego z Polaków. Hiszpan z żółtą kartką.

• Włosi prowadzą z Belgią już tylko 2:1. Gola kontaktowego zdobył Yari Verschaeren.

• Druga zmiana w zespole Hiszpanii. Schodzi z boiska Fabian Ruiz, pojawia się na nim Mikel Merino.

• Gromkie "Ole" roznosi się po trybunach przy każdym podaniu Hiszpanów. Ci spokojnie wymieniają piłkę.

• Ceballos chciał zagrać długą piłkę do Ruiza, lecz wyszło mu podanie do Grabary.

• Ostatnia zmiana w naszym zespole. Za Szymona Żurkowskiego na murawie pojawił się Przemysław Płacheta.

• Hiszpanie mieli kilka świetnych okazji z gry, aż w końcu trafili z rzutu wolnego. Dani Ceballos uderzył prosto w okienko naszej bramki, Kamil Grabara nie miał najmniejszych szans!

• GOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! DANI CEBALLOS!

• Krystian Bielik faulował Borję Mayorala. Polak upomniany żółtą kartą.

• Fabian Ruiz posłał kolejną bombę z dystansu! Zatrzymał go Kamil Grabara, znów ratując zespół przed stratą czwartej bramki!

• Olmo przepuścił piłkę między nogami Pestki, przyspieszył i oddał strzał, ale trafił w boczną siatkę! Będzie jeszcze korner dla Hiszpanii.

• Mateusz Wieteska faulował Rocę. Stoper z żółtą kartką.

• Fornals marnuje kolejną świetną sytuację! Tym razem otrzymał piłkę z lewej strony boiska, był sam przed bramką Grabary, lecz fatalnie skiksował!

• Nieporozumienie Świderskiego z Michalakiem. Od bramki wznowi grę Sivera.

• Ceballos zagrał w pole karne do kompletnie niepilnowanego Fornalsa. Ten znalazł się w znakomitej sytuacji, ale uderzył bardzo lekko i Grabara złapał piłkę!

• Kolejna przerwa w grze. Borja Mayoral nadział się na łokieć Krystiana Bielika.

• Mikel Oyarzabal opuścił boisko na noszach. Wszedł Borja Mayoral.

• Oyarzabal kolejny raz leży na boisku. Konieczna będzie zmiana.

• Druga zmiana w naszym zespole. Zszedł Adam Buksa, za niego Karol Świderski.

• Leży na boisku Mikel Oyarzabal. Hiszpan doznał urazu przy próbie utrzymania piłki w boisku.

• Włosi prowadzą z Belgią 2:0. Wynik podwyższył Patrick Cutrone.

• To powinien być gol dla Hiszpanii! Aaron Martin dograł z lewej strony w pole karne do Pablo Fornalsa, ten miał sporo miejsca, lecz w doskonałej sytuacji uderzył obok słupka!

• Kolejny strzał z dystansu i obrona Grabary. Mimo straconych trzech goli do polskiego bramkarza z pewnością nie można mieć dziś żadnych pretensji.

• Groźnie pod polską bramką! Dobrze uderzali Dani Ceballos oraz Marc Roca, lecz dwukrotnie polski zespół ratowały dobre interwencje Kamila Grabary!

• Dobry przechwyt Hiszpanów, Oyarzabal starał się dograć do Ceballosa, ale przerwał akcję Piotrowski.

• Przed drugą połową Czesław Michniewicz zdecydował się na jedną zmianę. Nie wrócił na boisko Karol Fila, zastąpił go Jakub Piotrowski.

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko. Zaraz początek drugiej połowy.

• Fatalnie ułożyła się pierwsza połowa tego meczu dla Polaków... W to, że biało-czerwoni mogą jeszcze awansować do półfinału, wierzą już tylko najwięksi optymiści, bo nasza drużyna przegrywa aż 0:3. Rywale od początku całkowicie zdominowali zespół Czesława Michniewicza. W pierwszym kwadransie Kamil Grabara nie dał się jeszcze pokonać, potem Polakom dopisało szczęście po uderzeniu w spojenie Fabiana Ruiza, ale w końcu w 17. minucie trafił Pablo Fornals. Potem wynik podwyższyli Mikel Oyarzabal oraz Fabian Ruiz. Biało-czerwoni odpowiedzieli tylko kilkoma strzałami z dystansu, ale hiszpańskiej bramce nie zagrozili tak naprawdę ani razu. Pozostaje nam liczyć na prawdziwy cud w drugiej połowie - wracamy za niespełna kwadrans!

• Z rzutu wolnego nic nie wyszło, koniec pierwszej połowy!

• Na prawej stronie faulowany był Robert Gumny. Będzie jeszcze rzut wolny dla naszej kadry.

• Minutę dłużej potrwa pierwsza połowa meczu z Hiszpanami.

• Włosi prowadzą z Belgią 1:0 po golu Nicolo Barelli.

• Fabian Ruiz dograł w pole karne do Ceballosa, ten uderzył jednak nad poprzeczką.

• Hiszpanie spokojnie rozgrywają teraz piłkę w okolicach połowy boiska. Wynik 3:0 daje im awans z pierwszego miejsca niezależnie od wyniku meczu Włochów z Belgami.

• Włosi remisują z Belgią 0:0. Przy takim wyniku Polacy są na drugim miejscu w grupie, ale przy tak wysokiej porażce awans z drugiej pozycji jest praktycznie niemożliwy. Wygląda na to, że pożegnamy się z marzeniami o półfinale i kwalifikacji do igrzysk w Tokio...

• Fabian Ruiz od początku meczu nękał Polaków strzałami z dystansu i dopiął swego! Wcześniej trafiał w spojenie i poprzeczkę, teraz umieścił futbolówkę tuż przy słupku. Grabara był bezradny!

• GOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! FABIAN RUIZ!

• Fabian Ruiz wszedł w pole karne i oddał strzał, lecz został zablokowany.

• Dziczek faulował Ceballosa. Hiszpanie wciąż mają inicjatywę i pełną kontrolę nad meczem.

• Hiszpania prowadzi już dwoma bramkami! Ruiz nie miał szczęścia z dystansu, lecz rywale utrzymali się przy piłce, Dani Ceballos zagrał prostopadłą piłkę do Mikela Oyarzabala, który wykorzystał sytuację sam na sam z Grabarą - piłka odbiła się jeszcze od Polaka i wylądowała w bramce!

• GOOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! MIKEL OYARZABAL!

• Fabian Ruiz po raz drugi o włos od gola! Hiszpan znów znakomicie uderzył z dystansu, a Grabarę uratowała poprzeczka!

• Michalak świetnie ruszył prawą stroną i podał do Buksy. Napastnika Pogoni zatrzymał Jorge Mere.

• Olmo dogrywał w pole karne, a Wieteska interweniował bardzo ryzykownie. Wybicie obrońcy było skuteczne, po chwili i tak odgwizdano jednak spalonego Olmo.

• Olmo miał piłkę w polu karnym, lecz źle ją przyjął. Futbolówka trafiła do Żurkowskiego, który był faulowany.

• Dośrodkowanie Hiszpanów z lewej strony boiska, spokojnie łapie piłkę Grabara.

• Karol Fila dobrze powalczył o piłkę z Aaronem Martinem. Efektem rzut wolny dla Polaków.

• Po raz pierwszy od dawna Polacy dłużej utrzymali się przy piłce. Wieteska zagrał długą piłkę w kierunku Szymańskiego, lecz to podanie było nieco za mocne.

• Hiszpanie od początku meczu grają bardzo wysokim pressingiem. Polacy mają z tym ogromne problemy. Teraz faulowany był Szymański, ale po chwili biało-czerwoni i tak stracili piłkę.

• Strzałem z dystansu odpowiadają również Hiszpanie. Bardzo dobrze interweniował Grabara.

• Indywidualna akcja Adama Buksy zakończona strzałem. Bez problemu interweniował Antonio Sivera.

• Z rzutu wolnego uderzał Aaron Martin. Trafił prosto w mur.

• Karol Fila faulował przed polem karnym Daniego Ceballosa. Będzie dobra okazja dla Hiszpanii z rzutu wolnego.

• Po prostopadłym podaniu dobrą sytuację na podwyższenie wyniku miał Olmo. Strzał kompletnie mu jednak nie wyszedł i piłka przeszła daleko obok słupka.

• Szymon Żurkowski przejął piłkę, ale natychmiast ją stracił. Polacy nie potrafią wyjść z własnej połowy...

• Hiszpanie całkowicie zdominowali Polaków i wreszcie dopięli swego! Dani Ceballos zagrał na lewą stronę do Aarona Martina, ten dośrodkował w pole karne, a Pablo Fornals z bliska zakończył akcję i umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA HISZPANII! PABLO FORNALS!

• Ogromne szczęście Polaków! Fabian Ruiz znakomicie uderzył z dystansu, lecz trafił w spojenie słupka z poprzeczką!

• Ataki Hiszpanii nie ustają ani na moment. Kolejny rzut rożny...

• Gorąco pod polską bramką! Ceballos znów dograł z prawej strony w szesnastkę, raz jeszcze rywale oddali dobry strzał, lecz tym razem piłka trafiła w stojącego przed bramką Krystiana Bielika!

• Hiszpania atakuje głównie prawą stroną. Martin wywalczył kolejny rzut rożny.

• Grabara ratuje zespół! Po długim dośrodkowaniu z prawej strony Olmo ładnie uderzył z woleja, ale polski bramkarz świetnie interweniował!

• Po błędzie rywali pierwszy celny strzał oddali Polacy. Uderzenie Patryka Dziczka bez problemu złapał jednak bramkarz.

• Martin dograł z prawej strony w pole karne, był w szesnastce Fornals, lecz uderzył bardzo niecelnie.

• Fabian Ruiz próbował uderzać sprzed pola karnego. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

• Gra Hiszpanów na jeden kontakt sprawia nam na razie wiele problemów. Kamil Grabara dobrze wyszedł jednak do dośrodkowania i złapał piłkę.

• Pablo Fornals zszedł z piłką do środka i uderzył z dystansu. Futbolówka przeszła obok słupka.

• Pierwsza świetna okazja dla Hiszpanii! Ceballos urwał się po prawej stronie boiska i dograł w pole karne, Olmo przyjął sobie piłkę i oddał strzał, lecz z bliska uderzył obok słupka!

• Mikel Oyarzabal otrzymał prostopadłe podanie od Daniego Ceballosa. Zatrzymał go Pestka, będzie korner dla Hiszpanów.

• Kolejne wyjście Michalaka prawą stroną. Tym razem zatrzymał go Martin.

• Ładnie przyspieszył na prawej stronie Konrad Michalak. Dośrodkował w pole karne, lecz piłka nie dotarła do Adama Buksy - będzie aut dla biało-czerwonych.

• Aaron Martin i Dani Olmo atakowali lewą stroną. Poradzili sobie z tym Sebastian Szymański oraz Mateusz Wieteska.

• Na razie Hiszpanie częściej utrzymują się przy piłce - można się było tego spodziewać.

• Na trybunach stadionu w Bolonii są oczywiście polscy fani. Od początku meczu słychać "gramy u siebie".

• Od środka rozpoczęli mecz Polacy. Nasi piłkarze w biało-czerwonych strojach, Hiszpania na czerwono-niebiesko.

• Zaczynamy!

• Hymny już za nami, za moment początek decydującego spotkania fazy grupowej!

• Obie drużyny wychodzą już na boisko. Czas na hymny narodowe!

• Polacy do starcia z Hiszpanią przystąpią bez kapitana Dawida Kownackiego. Nasz napastnik narzekał ostatnio na ból mięśnia dwugłowego. Kownackiego w ataku zastąpi gracz Pogoni Szczecin Adam Buksa.

• Polskiej reprezentacji awans z pierwszego miejsca zapewni co najmniej remis. W przypadku porażki z Hiszpanami może być z tym kłopot. Dla przykładu w grupie C Rumunia i Francja już uzyskały po sześć punktów. A w ostatniej kolejce zmierzą się w bezpośrednim spotkaniu.

• To będzie ostatni mecz biało-czerwonych w grupie A. Przed nim podopieczni Czesława Michniewicza niespodziewanie uporali się z Belgią (3:2), a także gospodarzem imprezy, Włochami (1:0). Z kompletem punktów przewodzą tabeli.

• O godz. 21 na Stadio Renato Dall’Ara, reprezentacja Polski do lat 21 zmierzy się z Hiszpanią. Stawką konfrontacji będzie awans do półfinału ME U21 oraz na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020!