Hit kolejki dla Polskiego Cukru Toruń. Twarde Pierniki pokonały Asseco Arkę Gdynia [zdjęcia]

W piątkowy wieczór Polski Cukier Toruń pokonał Asseco Arkę Gdynia 80:65. Tym samym Twarde Pierniki, mimo kontuzji i okrojonego składu, wróciły na zwycięską ścieżkę po ostatnich dwóch porażkach.Torunianie zdobyli więcej punktów w każdej z kwart. Przewaga nie była wielka, ale Polski Cukier generalnie miał mecz pod kontrolą. Najwięcej punktów, 24, zdobył Alade Aminu. W ostatnich minutach, gdy wygrana była już pewna, na boisko mogli wejść zmiennicy.- Postawa Aminu i Kyle'a Weavera miała duże znaczenie dla naszego zwycięstwa - powiedział trener Sebastian Machowski. - Od początku graliśmy bardzo skutecznie. Najważniejsza była dla mnie dobra obrona, bardzo efektywna. Często Arka musiała rzucać ze złych pozycji, bo już nie miała wyjścia. Mieliśmy też sporo zbiórek. Zagraliśmy jak zespół i jestem dumny z tego zwycięstwa.- Na pewno był to dla nas ciężki mecz po ostatnich porażkach - dodał Bartosz Diduszko. - Spodziewaliśmy się, że będzie dużo fizycznej walki i kontaktu, co było puszczane przez sędziów. Wygraliśmy zbiórki, mając ich 41. Mieliśmy też więcej asyst. Gratuluję również naszym młodym zawodników. Kuba Kondraciuk rzucił przecież swoje pierwsze punkty w PLK.Polski Cukier ma bilans 6-1 i prowadzi w tabeli Energa Basket Ligi.Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 80:65 (22:17, 21:17, 19:17, 18:14)Polski Cukier: Aminu 24, Hornsby 20 (1), Wright 9 (1), Cel 9 (1), Diduszko 2 oraz Perka 5 (1), Weaver 4, Ratajczak 2, Kondraciuk 2, Chojnacki 0POLUB NAS NA FACEBOOKU Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej![lista][*] Co dostanę w ramach abonamentu?;nf[*] Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf[*] Najczęstsze pytania;nf[/lista] Grzegorz Olkowski
W piątkowy wieczór Polski Cukier Toruń pokonał Asseco Arkę Gdynia 80:65. Tym samym Twarde Pierniki, mimo kontuzji i okrojonego składu, wróciły na zwycięską ścieżkę po ostatnich dwóch porażkach.