Hit kolejki III ligi NA ŻYWO. Elana Toruń gra z Polonią Środa Wielkopolska

Jacek Smarz
To bez wątpienia najciekawsze spotkanie tej kolejki drugiej grupy piłkarskiej III ligi. Do Torunia przyjechała Polonia Środa Wielkopolska, do tej pory mająca na koncie komplet punktów. Z wiceliderem tabeli mierzy się Elana, która ostatnio wygrała dwa mecze po 4:0. Zapraszamy na relację na żywo z hitu weekendu!

18:48

Koniec meczu. Elana przegrała 1:4 z Polonią Środa Wielkopolska

18:46

Szansa dla Elany. Główkował Dominik Pisarek, ale niecelnie.

18:43

Sędzia przedłużył mecz o 4 minuty.

18:39

Szansa dla Elany, ale takim uderzeniem nie udało się zaskoczyć bramkarza gości. Przyjezdni wprowadzili jeszcze jedną zmianę - na boisku pojawił się Jacek Chraplak.

18:39

Do końca regulaminowego czasu gry pozostało jeszcze 5 minut.

18:34

Obie drużyny niekiedy tworzą sobie lepsze okazje, ale przy wyniku 1:4 nie sposób oprzeć się wrażeniu, że jedni i drudzy chcą już po prostu dograć mecz do końca.

18:29

Czwarta zmiana w zespole Polonii - na boisku pojawił się Michał Górzyński.

18:25

Nieuznana bramka dla Elany. Sebastian Rak trafił do siatki gości, ale sędzia liniowy trzymał już uniesioną chorągiewkę i sygnalizował spalonego.

18:23

Dwie zmiany - w Polonii na boisko wszedł Adrian Szynka, a w Elanie Jakub Stawski, który zastąpił Damiana Zagórskiego.

18:20

Kolejna zmiana w zespole przyjezdnych - Tomasz Ceglewski wszedł na boisko za Damiana Buczmę.

18:17

Zmiana w Polonii - Damian Słabikowski zastąpił Krzysztofa Biegańskiego.

18:16

Rzut wolny dla Elany. Mariusz Kryszak zdecydował się na strzał, ale bramkarz Mateusz Janczar zdołał obronić to uderzenie.

18:13

Dwie zmiany w składzie Elany w 60. minucie meczu. Z boiska zeszli Jose Plazas Fernandez i Damian Lenkiewicz. Zastąpili ich odpowiednio Kacper Jóźwicki i Dominik Pisarek.

18:11

Ładna interwencja Dawida Kuchnickiego. Goście mają jednak rzut rożny.

18:09

Przy niekorzystnym wyniku Elana szuka swoich szans, jednak trudno nazwać je poważnym zagrożeniem dla gości.

18:06

Świetna szansa dla Elany po rzucie rożnym. Polonię uratował bramkarz Mateusz Janczar, który złapał piłkę.

18:05

Rzut rożny dla Elany. Torunianie sugerowali jednak zagranie ręką w polu karnym.

18:02

Po dośrodkowaniu w pole karne jeden z torunian główkował prosto w ręce bramkarza Polonii.

18:01

Szymon Zgarda z Polonii otrzymał żółtą kartkę. Elana wykonuje rzut wolny.

18:00

Obie drużyny przystąpiły do gry w niezmienionych składach.

17:58

Rozpoczęła się druga połowa meczu.

17:44

Pierwsza połowa meczu dobiegła końca. Do przerwy Elana Toruń przegrywa u siebie 1:4 z Polonią Środa Wielkopolska

17:40

W 41. minucie meczu Krystian Pawlak strzela czwartego gola dla Polonii.

17:39

Strzał Łukasza Furtaka zablokowany przez jednego z obrońców gości.

17:38

Matus Marcin miał kolejną niezłą szansę, ale jeden z obrońców zdołał przejąć piłkę i skierować ją głową prosto do swojego bramkarza.

17:37

Żółtą kartkę otrzymał Krzysztof Biegański z Polonii.

17:34

Błąd Jakuba Świecińskiego w obronie mógł źle się skończyć dla torunian. Strzał Polonii był jednak zbyt słaby i Dawid Kuchnicki pewnie złapał piłkę.

17:29

Strzał po ziemi i mogło być 2:3. Bramkarz Polonii zdołał jednak wybić piłkę na rzut rożny.

17:27

Przyjezdni w wyjątkowo prosty sposób pokonali drogę spod własnej bramki w pole karne Elany i wywalczyli rzut rożny. Ostatecznie piłkę złapał jednak Dawid Kuchnicki.

17:24

Gol dla Elany! Mariusz Kryszak uderzył bezpośrednio na bramkę Polonii z rzutu wolnego i strzałem po ziemi zaskoczył bramkarza Polonii. Goście prowadzą 3:1.

17:22

3:0 dla Polonii. W 24. minucie Szymon Sobkowiak podwyższa prowadzenie przyjezdnych. Sytuacja Elany jest już bardzo trudna.

17:21

Żółta kartka dla Mariusza Kryszaka.

17:19

Strzał Matusa Marcina po ziemi był zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera Polonii.

17:17

Druga bramka dla Polonii. Gola strzelił Damian Kuczma.

17:15

Jędrzej Kujawa wykorzystał rzut karny. Polonia prowadzi 1:0, choć wcześniej przez dłuższy czas była zepchnięta do defensywy.

17:14

Rzut karny dla Polonii! Goście wykonywali rzut rożny. W zamieszaniu w polu karnym torunianie sfaulowali jednego z przeciwników. Sędzia wskazał na jedenasty metr.

17:12

Damian Zagórski dogrywał do Matusa Marcina. Słowak był jednak na spalonym.

17:10

Goście jak na razie w ogóle nie potrafią poważniej zagrozić toruńskiej bramce. W kolejnej akcji Elana straciła jednak piłkę po błędzie Łukasza Furtaka.

17:08

Damian Lenkiewicz silnie uderzył zza linii pola karnego. Piłka pofrunęła nad poprzeczką bramki Polonii.

17:06

Elana naciska. Tym razem strzału spróbował Sergio Camacho.

17:05

Dobra szansa dla Elany. Matus Marcin niepotrzebnie zawahał się wychodząc na czystą pozycję i nie oddał strzału. Próba późniejszego dośrodkowania była nieudana.

17:04

Mariusz Kryszak dośrodkowywał z rzutu wolnego w pole karne. Żaden z torunian nie zdołał jednak przejąć futbolówki i zagrozić bramce Mateusza Janczara.

17:03

Damian Zagórski sfaulowany przez jednego z piłkarzy Polonii. Grę wznowią torunianie.

17:01

Za mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Od własnej bramki rozpoczęła Polonia.

17:00

Pierwsza akcja torunian. Elana wywalczyła rzut rożny.

16:59

Mecz rozpoczęty! Piłkarze grają przy dobrej pogodzie. Na trybunach w Toruniu zasiada kilkuset widzów.