Hokeiści Pomorzanina wicemistrzami Polski. W finale lepszy Grunwald Poznań

DL
Grunwald pokonał torunian
Grunwald pokonał torunian Łukasz Gdak
Pomorzanin Toruń wywalczył wicemistrzostwo Polski w hokeju na trawie. W sobotę torunianie zremisowali 2:2 pierwszy mecz finałowego dwumeczu z Grunwaldem Poznań. W niedzielę faworyci z Wielkopolski zwyciężyli 3:0 i zdobyli złoto.

Oba mecze finałowe odbyły się na boisku AZS-u AWF Poznań. Formalnie Pomorzanin był w sobotę gospodarzem, choć w praktyce i tak nie mógł zagrać u siebie. W pierwszym spotkaniu Grunwald prowadził już 2:0, ale jeszcze przed przerwą kontaktową bramkę zdobył Filip Sobczak. W 66. był już remis - gola na wagę wyrównania strzelił Krystian Makowski.

Bardzo korzystny rezultat dawał nadzieję na niespodziankę także w niedzielnej potyczce rewanżowej, rozgrywanej na tym samym boisku. W spotkaniu decydującym o mistrzostwie do przerwy utrzymał się remis 0:0. Niestety, w drugiej połowie padły trzy bramki dla Grunwaldu, które rozstrzygnęły losy złotych medali.

Po porażce 0:3 Pomorzanin musi się zadowolić kolejnym srebrnym medalem, natomiast poznańscy hokeiści podtrzymali swoją złotą passę.

Pomorzanin Toruń – Grunwald Poznań 2:2 (1:2)
0:1 Kozłowski (4R), 0:2 Głowacki (16A), 1:2 Sobczak (25A), 2:2 K.Makowski (66A)

Grunwald Poznań - Pomorzanin Toruń 3:0 (0:0)
1:0 Bratkowski, 2:0 Gumny, 3:0 Majchrzak