nowosci.com.pl

Hokejowa rewelacja z Torunia [PODSUMOWANIE, ZDJĘCIA]

11 zwycięstw, w tym jedno po dogrywce i aż pięć na wyjeździe, piąte miejsce w tabeli z dwoma punktami straty do trzeciego zespołu - kto z kibiców spodziewał

Grzegorz Olkowski, Sławomir Kowalski, Jacek Smarz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/29] Następne

11 zwycięstw, w tym jedno po dogrywce i aż pięć na wyjeździe, piąte miejsce w tabeli z dwoma punktami straty do trzeciego zespołu - kto z kibiców spodziewał się przed sezonem takich wyników toruńskiego beniaminka?
Chwila przerwy w rozgrywkach to okazja do krótkiego odpoczynku dla zawodników i do podsumowań. Co wiemy po dwóch miesiącach ligi? Że toruńscy hokeiści wciąż zaskakują, cieszą kibiców i skutecznością, i wynikami, ale... jeszcze niczego nie wywalczyli. Równie dobrze Energa może w tym sezonie walczyć o medale, jak i o utrzymanie.
Przypomnijmy regulamin. Po rundzie zasadniczej, w której gra się cztery razy każdy z każdym (i dwa razy z Kadrą PZHL, która na tym zakończy udział w rozgrywkach) - udział w play off zapewni sobie pierwszych sześć zespołów. Dla drużyn z pozycji 7-10 przewidziano rundę pre-play off. Porażka w niej oznaczać będzie konieczność walki o ligowy byt.
I to jest podstawowe zadanie dla naszego zespołu - utrzymać się w czołowej szóstce. Ale nieoczekiwanie przed zespołem pojawiło się i drugie wyzwanie - walka o Puchar Polski.
W finałowym turnieju Pucharu Polski (28-29 grudnia) zagrają cztery czołowe drużyny na półmetku rundy zasadniczej PHL. Półmetek tuż-tuż. Torunianom pozostały cztery mecze, co istotne - wszystkie z drużynami liczącymi się w tej walce (JKH GKS ma 2 pkt więcej, Podhale - 1 pkt więcej, a Cracovia - 4 pkt straty). Ich stawka będzie więc podwójna. Czy toruńska ekipa pokusi się o jeszcze większą sensację? Oczywiście, ewentualny brak awansu do Pucharu Polski nie będzie żadnym rozczarowaniem, niemniej skoro taka szansa się wytworzyła...
Do ligi wracamy 16 listopada - meczem na Tor-Torze z Jastrzębiem.
W kalendarzu następnych spotkań nastąpiły zmiany - ustalono nowe terminy meczów z Podhalem. Obecnie terminarz kolejnych spotkań toruńskiego zespołu prezentuje się następująco:
16 listopada (piątek)KH Energa - JKH GKS Jastrzębie godz. 18.30, 18 listopada (niedziela)Comarch Cracovia - KH Energa,
19 listopada (poniedziałek)TatrySki Podhale - KH Energa, dokończenie meczu z 14 września (II i III tercja),
20 listopada (wtorek)TatrySki Podhale - KH Energa, 23 listopada (piątek)KH Energa - TatrySki Podhale godz. 18.30,
25 listopada (niedziela)KH Energa - Comarch Cracovia godz. 17

Polecamy