Holis-Med - centrum terapii chorób cywilizacyjnych

Materiał informacyjny - H.B.M. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Udostępnij:

Na mapie Torunia kilka lat temu pojawił się Holis-Med- centrum terapii chorób cywilizacyjnych.

Stworzyliśmy to miejsce w oparciu o nową technologię terapii niskoenergetycznym światłem.

Poszukując uniwersalnego środka, który mógłby skutecznie przeciwdziałać procesom degeneracyjnym organizmu człowieka, odkryliśmy coś, jak to zwykle bywa już wcześniej odkryte, czyli ŚWIATŁO, w tym przypadku emitowane przez nisko energetyczne lasery. Jest to pierwotny sygnał dla komórek do samonaprawy.

W tym momencie kilka słów wyjaśnienia, o jakie światło chodzi.

Otóż najnowszym odkryciem związanym z wykorzystaniem światła w medycynie jest światło niskoenergetyczne LLLT (low level light therapy). Jednym z producentów laserów LLLT na świecie jest amerykańska firma Erchonia. Dodam tylko, że jako Holis-Med zostaliśmy głównym ośrodkiem referencyjnym, szkoleniowym i badawczym na Polskę marki Erchonia. Bardzo nas to cieszy!

Światło o określonych długościach powoduje gwałtowny wzrost mitochondriów – centrów produkcji energii wewnątrz komórki. Inaczej mówiąc, jeśli potraktujemy chorobę jako zaburzenia komunikacji między komórkami, spadek wytwarzania energii, wzrost obciążeń organizmu, to przywrócenie przez światło pierwotnych mechanizmów naprawczych, przyczyni się do powrotu do zdrowia!

Zajmując się tą tematyką, mogę powiedzieć, cytując prof. Włodzimierza Sedlaka, twórcy polskiej szkoły bioelektroniki, że „światło jest życiem”.

Obecnie technologia ta posiada kilkanaście certyfikatów FDA, potwierdzających wysoką jakość, efektywność i bezpieczeństwo produktu medycznego. Mówimy tu m.in. o wsparciu w chorobach z zakresu neurologii, ortopedii, chirurgii czy dermatologii oraz niwelowaniu pojawiających się po nich powikłaniach.

Nowatorska metoda terapii światłem emitowanym przez niskoenergetyczne lasery, jest więc z powodzeniem stosowana w wielu problemach . Różne typy laserów emitują trzy rodzaje światła - czerwone, fioletowe i zielone, w przeróżnych kombinacjach parametrów. Np. czerwone jest stosowane w terapii m.in. bólu, neuropatii, fioletowe - w redukcji stanów zapalnych, terapii zmian trądzikowych i grzybiczych, a zielone światło - służy do nieinwazyjnej redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej!

Zabiegi są absolutnie bezpieczne i całkowicie bezbolesne.

Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie.

W przypadku redukcji tkanki tłuszczowej, często kierujemy pacjenta na dodatkowe badania laboratoryjne, żeby sprawdzić parametry typu lipidogram, próby wątrobowe, poziom glukozy, insuliny chociażby po to, żeby stwierdzić, czy u osoby, która walczy z nadmiarem kilogramów nie występuje zjawisko insulinooporności. Wówczas, w celu zwiększenia skuteczności , należy zmodyfikować sposób odżywiania , zwiększyć insulinowrażliwość tkanek. Dodam jeszcze ważne wyjaśnienie. Otóż, niesłuszne są obawy, że w momencie, gdy uwalniamy z komórek tłuszczowych ( adipocytów) jakąś ilość tłuszczu do krwioobiegu, to równocześnie wzrasta poziom trójglicerydów, cholesterolu. Kliniczne badania pokazują, że wręcz obniża się poziom złego cholesterolu i trójglicerydów po serii terapii światłem.

Po zabiegach pacjent otrzymuje oczywiście wskazówki.

Holistyczne podejście, ankieta oceny zdrowia pacjenta, spersonalizowana suplementacja , postępowanie zgodnie z teorią aktywnego odżywiania komórkowego, wsparcie terapii, współpraca z wykwalifikowanym trenerem personalnym – to nasza codzienność. Pacjentowi dajemy nie tylko wskazówki żywieniowe, ale również zachęcamy do zmiany stylu życia, uświadamiamy, uczymy jak zmienić utrwalone, niekorzystne nawyki.Wiadomo, że każdy organizm potrzebuje tkanki tłuszczowej, bo to ważny organ endokrynny, ale jej nadmiar staje się bombą tykającą wewnątrz naszego organizmu i powoduje wiele problemów zdrowotnych.

Trzeba pamiętać, że w zmaganiach ze zbędnymi kilogramami istotna jest konsekwencja, odpowiedzialność, świadomość i pełne zrozumienie, że każdy powrót do starych, wygodnych, ale złych nawyków, będzie powodował efekt jo-jo. Dla nas ważne jest, żeby pacjent też wziął odpowiedzialność za siebie, za swoje zdrowie i dawał z siebie tyle, ile tylko może. Wówczas rezultaty będą na pewno większe i satysfakcjonujące. Warto też, by od czasu do czasu zaaplikował sobie „przypominający” zabieg zielonym światłem lasera.

Dorota Markowska, biolog, kosmetolog, ekspert w dziedzinie mikroodżywiania, dyrektor Centrum Terapii Chorób Cywilizacyjnych Holis-Med w Toruniu.

Dodaj ogłoszenie