Huśtawka nastrojów. KH Energa wygrywa po karnych w Jastrzębiu!

ln
Ogromne emocje przeżyli kibice na lodowisku w Jastrzębiu - Zdroju. Po pasjonującym meczu KH Energa Toruń wygrała w rzutach karnych z miejscowym JKH GKS-em 4:3.

Niedzielny mecz w Jastrzębiu rozpoczął się dla torunian bardzo dobrze. Już w trzeciej minucie, gdy na ławce kar przebywał Švec, okazję wykorzystał Syty. Niestety, niespełna sześć minut później, gdy znowu goście grali w przewadze, zamiast podwyższyć wynik... stracili gola po kontrze Pasia.

Warto przeczytać

W drugiej, nieco chaotycznej tercji, przewagę mieli gospodarze. Ich nieskuteczność skończyła się tym, że stracili gola - w 29. min. najlepszym refleksem w zamieszaniu pod bramką JKH GKS-u wykazał się Korenczuk.

W ostatniej części jastrzębianie strzelili dwie bramki (w tym jedną będąc w osłabieniu...). Wyrównał Szűcs na 130 sek. przed końcem. Dogrywka była bez goli. W serii 14 karnych torunianie przegrywali już 1:3 (po trzech próbach każdej ze stron), by ostatecznie wygrać 4:3 i zainkasować dwa punkty!

JKH GKS Jastrzębie - KH Energa 3:4 po karnych (1:1, 0:1, 2:1, d. 0:0, k. 3:4)

0:1 Mikałaj Syty - Adrian Jaworski (2:47, w przewadze), 1:1 Dominik Paś (8:13, w osłabieniu), 1:2 Illa Korenczuk - Mikałaj Syty (28:34), 2:2 Łukasz Nalewajka - Jozef Švec (50:36, w osłabieniu), 3:2 Tuukka Rajamäki - Dominik Paś (56:45), 3:3 István Gábor Szűcs - Illa Korenczuk (57:50), decydujący karny - Illa Korenczuk