I liga jeszcze musi poczekać

Przynajmniej do połowy maja zawodnicy SIDEn-u Polskiego Cukru muszą poczekać na świętowanie awansu na zaplecze Tauron Basket Ligi.

<!** Image 2 align=none alt="Image 171343" sub="Torunianie (leży z lewej Przemysław Lewandowski, z prawej Dawid Wójcik) o awans do I ligi będą rywalizowali w turnieju barażowym. Po wczorajszym meczu pierwszoligowcami w nowym sezonie są już gracze w Kutna Fot. Jacek Smarz">Wczoraj nie udało się podopiecznym Grzegorza Sowińskiego wywalczyć bezpośredniego awansu. W piątym, decydującym meczu ulegli w wypełnionej po brzegi hali „Spożywczaka” AZS-owi WSGK Polfarmeksowi Kutno 61:73.

Sezon dla torunian jednak jeszcze się nie zakończył. W dniach 11-13 maja odbędzie się turniej barażowy z udziałem wicemistrzów trzech grup II ligi mężczyzn.

Koszykarze SIDEn-u zagrają w nim z Polonią Przemyśl (gr. C) i Open Florentyna Pleszew (gr. B). Odbędzie się on w jednym z tych trzech miast. Torunianie już dzisiaj rozpoczną starania o przyznanie im organizacji.

<!** reklama>- Ciężko było - przyznał Przemysław Lewandowski. - AZS był bardzo zdeterminowany i postawił twardą obronę. Trzeba przyznać, że byli po prostu od nas lepsi.

Jeszcze w 7 min., po punktach Dawida Przybyszewskiego, gospodarze prowadzili 17:15. Końcówkę pierwszej i początek drugiej kwarty przegrali jednak 2:13 i musieli gonić rywali.

Zbliżyć na dwa punkty udało się podopiecznym Grzegorza Sowińskiego dopiero w czwartej kwarcie (w 34. min. było 54:56, a w 37. min. 59:61).

Końcówka meczu należała jednak do przyjezdnych. Zza linii 6,75 m. trafił Michał Marciniak (64:59), a później faulowani goście rzadko mylili się z rzutów wolnych i zapewnili sobie awans do I ligi.

Torunianie swojej szansy będą szukali jeszcze w barażach.

Wyniki:

SIDEn Polski Cukier – AZS WSGK 61:73 (17:21, 14:17, 15:14, 15:21)

• SIDEn: T. Lipiński 16 (3x3), P. Lewandowski i D. Przybyszewski po 13, A. Kobus 6, K. Michalski 3 oraz D. Wójcik 5 (1), T. Beciński 5, T. Tlałka, D. Janiak i T. Tracz po 0
  • AZS: M. Marciniak 14 (3), G. Małecki 14, A. Perka 13, P. Pustelnik 9 (1), M. Bacik 5 oraz T. Deja 14, P. Pydych i K. Kromer po 2