I po co te nerwy, panowie?

Marek Fabiszewski
Polscy szczypiorniści nie byliby sobą, gdyby kibicom na trybunach w Goeteborgu i przed telewizorami nie zafundowali emocji przez całe 60 minut. Na szczęście wygrali ze Słowakami 35:33.

Wszystkie 24. drużyny, uczestniczące w MŚ, a podzielone na cztery grupy, już się zaprezentowały kibicom. Turniej rozpoczął się w czwartek wieczorem od spotkania gospodarzy z Chilijczykami. Szczypiorniści „Trzech Koron” wygrali 28:18.

Wczoraj w grupie D odbyły się pozostałe dwa mecze 1. kolejki. Najpierw Korea Płd zremisowała z Argentyną 25:25, a potem na parkiet wyszli Polacy i Słowacy. Biało-czerwoni grali z nimi towarzysko w Gdyni tydzień przed MŚ. Wtedy było 32:24 pod kontrolą, wczoraj - już w meczu mistrzowskim - rywale postawili się i naszym zawodnikom od początku było pod górkę.

<!** reklama>Po 30 min przegrywaliśmy 15:17, a zaraz po wznowieniu i karnym 15:18. Doprowadziliśmy do remisu 18:18, ale dopiero gdy rywale opadli z sił (długo grali bez zmian) podopieczni Bogdana Wenty przejęli inicjatywę i odskoczyli. Jednak prowadząc kilkoma golami zafundowali kibicom nerwową końcówkę.

W polskiej ekipie wydarzeniem był powrót na boisko Karola Bieleckiego, który siedem miesięcy temu stracił oko (ważny gol na 34:32 na 80 sekund przed końcem meczu) oraz powrót do reprezentacji po 2-letniej przerwie byłego kapitana Grzegorza Tkaczyka.

Dziś mecz z Argentyną.

Fakty

Polska - Słowacja 35:33 (15:17)

• Polska: Szmal, Wyszomirski - B. Jurecki, Siódmiak, Bielecki, Jaszka, M. Jurecki, Jurkiewicz, Lijewski, Rosiński, Tkaczyk, Zaremba, Jurasik, Kuchczyński, Tłuczyński, Tomczak.

• Inne mecze grupy D (Göteborg): Szwecja - Chile 28:18 (15:8), Korea Płd - Argentyna 25:25 (14:11).

W innych grupach

• Grupa A (Kristianstad, Lund): Francja - Tunezja 32:19 (15:9), Niemcy - Egipt 30:25 (15:12), Hiszpania - Bahrajn 33:22 (16:8).

• Grupa B (Linköping, Norrköping): Islandia - Węgry 32:26 (14:11), Norwegia - Japonia 35:29 (18:13), Austria - Brazylia (zakończył się po zamknięciu numeru gazety).

• Grupa C (Malmö, Lund): Chorwacja - Rumunia 27:21 (11:13), Dania - Australia 47:12 (21:8), Serbia - Algieria (zakończył się po zamknięciu numeru gazety).

Program na weekend

• Grupa D, sobota: Chile - Korea Płd (godz. 16.15), Słowacja - Szwecja (godz. 18.05), Argentyna - Polska (godz. 20.15).

• W niedzielę grupa D ma wolne. Kolejne mecze - w poniedziałek (Polska - Chile, Szwecja - Korea Płd, Słowacja - Argentyna).(Fa)