III liga: remisy gorzowskich drużyn, porażka Lechii w Polkowicach

Paweł Górski
Warta Gorzów (granatowe koszulki) prowadziła z liderem z Bielska-Białej już 2:0, ale skończyło się remisem 2:2. Bogusław Sacharczuk
Już tylko trzy kolejki pozostały do końca sezonu w III lidze. W miniony weekend (17-18 maja) poza derbowym zwycięstwem Cariny Gubin nad Odrą Skrzynie Zając Bytom Odrzański mieliśmy dwa remisy oraz jedną porażkę lubuskich ekip.

Ważne derby dla Gubina

Tylko remis Warty z liderem

Już w piątek swój mecz rozegrała AstroEnergy Warta Gorzów, która podejmowała pierwszy w tabeli Rekord Bielsko-Biała. Mecz z tym mocnym rywalem dobrze jednak zaczął się dla gorzowian – już w trzeciej minucie wynik otworzył Karol Gardzielewicz. Kwadrans później podwyższył Dawid Ufir i podopieczni trenera Mateusza Konefała mogli cieszyć się z sensacyjnego prowadzenia 2:0. Nie na długo – już w 19 minucie gola kontaktowego zdobył Daniel Świderski, a niedługo później wyrównał on z rzutu karnego. Wynik 2:2 utrzymał się do samego końca i choć Warciarze stracili szansę na zwycięstwo z liderem, to ten jeden punkt również może okazać się bardzo cenny.

Porażka Lechii w Polkowicach

Podbudowana środowym przełamaniem złej passy Lechia Zielona Góra udała się w delegację na teren spadkowicza z II ligi, Górnika Polkowice. Do przerwy panował tam bezbramkowy remis, ale krótko po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie dzięki bramce Filipa Baranowskiego. Zielonogórzanie nie byli już w stanie wrócić do gry, a dodatkowo w doliczonym czasie gry golem na 2:0 mecz zamknął Kacper Adamczyk.

Odmłodzony Stilon z jednym punktem

Solar Home Stilon Gorzów na wyjeździe zmierzył się ze znajdującym się w strefie spadkowej Gwarkiem Tarnowskie Góry. Niebiesko-biali udali się w ten wyjazd w wyraźnie odmłodzonym składzie, co ma zapewne związek z walką o zwycięstwo w klasyfikacji Pro Junior System, której Stilon jest aktualnie liderem. Niemniej już w czwartej minucie gorzowianie objęli prowadzenie po tym jak faulowany w polu karnym rywala był Łukasz Kopeć. „Jedenastkę” pewnie wykorzystał Maksym Bohdanov. Wyrównanie ze strony miejscowych nadeszło chwilę przed przerwą – wówczas do stanu 1:1 doprowadził Alan Lubaski i ustalił tym samym końcowy wynik spotkania.

AstroEnergy Warta Gorzów – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (2:2)

• Bramki: Gardzielewicz (3), Ufir (17) – Świderski 2 (19, 30 z rzutu karnego).
  • Warta: Wiśniewski – Żeliszewski, Lewandowski, Bielawski, Marchel, Gardzielewicz, Kaczorowski, Rybicki, Trepczyński, Majerczyk, Ufir (od 65 min Nakano).
  • Rekord: Żerdka – Kamiński (od 64 min Śliwka), Kareta, Kasprzak, Madzia, Nowak, Świderski, Waluś (od 86 min Idzik), Wojciechowski, Wrona, Wyroba (od 64 min Twarkowski).
  • Żółte kartki: Bielawski, Majerczyk, Lewandowski, Smug, Gardzielewicz – Kasprzak, Wyroba.

Górnik Polkowice – Lechia Zielona Góra 2:0 (0:0)

• Bramki: Baranowski (52), Adamczyk (90+1).
  • Górnik: Niezgoda – Bancewicz (od 76 min Szuszkiewicz), Baranowski (od 67 min Bilokin), Bogacz, Drewniak, Fryzowicz, Litwa (od 67 min Adamczyk), Poczwardowski, Ratajczak, Ryś (od 82 min Łazarz), Wacławczyk (od 82 min Bajerski).
  • Lechia: Fabisiak – Lechowicz, Sylwestrzak, Kurowski (od 82 min Majchrzak) – Dzidek, Embalo, Guder (od 62 min Babij), Bambecki – Surożyński, Matuszewski (od 76 min Shelkovenko), Dębski (od 46 min Osiński).