Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Iluminacja taniej niż planowano

Iluminacja taniej niż planowano

Grażyna Sobczak

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Za mniej niż dwa miliony złotych firma z Płocka wykona iluminację włocławskiego mostu im. Edwarda Rydza Śmigłego.

Za mniej niż dwa miliony złotych firma z Płocka wykona iluminację włocławskiego mostu im. Edwarda Rydza Śmigłego.


Miasto zaoszczędzi kilkadziesiąt tysięcy z sumy, którą zarezerwowano na oświetlenie przeprawy przez Wisłę w tegorocznym budżecie.


Właściwie to dzięki miejskim radnym Włocławek zaoszczędził. Na majowej sesji nie zgodzili się, żeby prezydent przyjął ofertę firmy, jedynej, która stanęła do pierwszego przetargu na wykonanie iluminacji włocławskiego mostu i zażądała prawie 2 mln 50 tys. zł, czyli o blisko 50 tys. więcej niż zarezerwowano na ten cel w budżecie.


Prezydent, tłumacząc, że to i tak o milion mniej niż już wydały na iluminacje mostów inne miasta, był skłonny przyjąć tę ofertę i nie ogłaszać drugiego przetargu.

Tylko radni SLD, ale z wyjątkiem Krzysztofa Grządziela, nie mieli nic przeciwko temu. Wszyscy pozostali, mimo, że przyjęli budżet na 2009 rok, w którym zapisano 2 mln zł na iluminację mostu, byli zdania, że miasto nie powinno jednak wydawać na ten cel takich pieniędzy, a większych tym bardziej.


- Za to można budynek wybudować! Sześćdziesiąt osób by zamieszkało! A my oświetlić chcemy most! Komu to będzie przydatne? Jest kryzys, a my sobie robimy Amerykę, lunaparki robimy sobie! - grzmiał podczas majowej sesji radny Władysław Skrzypek z WWS.


Ponownie ogłoszono więc przetarg na wykonanie iluminacji mostu. Wygrało go Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Usługowe „Wereszczyński” z Płocka, które, pomimo, że nie zmieniono warunków zamówienia, zobowiązało się oświetlić most za około 1,92 mln zł. Iluminacja powinna pojawić się na moście do 30 sierpnia br.


O tym, że konstrukcja będzie podświetlona magistrat informował już październiku ubiegłego roku, kiedy to, po kilku miesiącach remontu otwierano przeprawę dla samochodów. - Podświetlony most będzie nocną atrakcją Włocławka - mówiła wtedy Monika Budzeniusz, rzecznik prasowy prezydenta.


Do oświetlenia mostu użyta zostanie energooszczędna technologia LED. Zewnętrzna i wewnętrzna kratownica oraz tzw. „bramy wjazdowe” na most podświetlone zostaną na kolor zielony. Jedynie podpory oświetlone zostaną ciepłym, bursztynowym światłem. Montowanie instalacji nie powinno spowodować utrudnień w ruchu.


Zgodnie z zamówieniem, ratusz wyklucza użycie rusztowań. Prace mają być wykonane metodą alpinistyczną.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo