Warto przeczytać
Sprawdź

Polecamy!

Rozwiń
Instalacje, opóźniają budowę tunelu na placu Daszyńskiego

Instalacje, opóźniają budowę tunelu na placu Daszyńskiego

Zbigniew Juchniewicz

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Instalacje, opóźniają budowę tunelu na placu Daszyńskiego
Przynajmniej o miesiąc opóźni się przywrócenie komunikacji tramwajowej z centrum do osiedla Na Skarpie.
Instalacje, opóźniają budowę tunelu na placu Daszyńskiego

Przynajmniej o miesiąc opóźni się przywrócenie komunikacji tramwajowej z centrum do osiedla Na Skarpie.Początkowo planowano, że linia tramwajowa na placu Daszyńskiego zostanie przywrócona do końca września.

Jednak z kilku powodów niemal o miesiąc opóźniają się prace przy budowie południowej części wykopu, który będzie drugą częścią tunelu służącego samochodom zjeżdżającym z nowego mostu.


Opóźnienie na budowie


- Obserwuję codziennie postęp robót na placu Daszyńskiego - powiedział nam pan Artur mieszkający przy ul. Konstytucji 3 Maja - i widzę, że tramwaj na pewno nie wróci na Skarpę we wrześniu.


Krzysztof Przybyszewski z Wydziału Gospodarki Komunalnej magistratu potwierdził nam, że przywrócenie komunikacji tramwajowej do wschodnich dzielnic Torunia się opóźni:


- Nie wiem o ile, ale z pewnością we wrześniu tramwaje tam nie powrócą - powiedział nam Krzysztof Przybyszewski.


Barbara Tyrankiewicz, kierownik Biura Realizacji Projektu Mostowego potwierdziła nam, że opóźnienie przy budowie tunelu jest skutkiem nieprzewidzianych perturbacji z instalacjami podziemnymi znajdującymi się w tym miejscu.


Dopiero w październiku


- Wystąpiły kłopoty z ułożonym tam światłowodem, kablami energetycznymi oraz dwiema komorami kanalizacyjnymi. Ich zlokalizowanie i przekładanie zajęło trochę czasu. Z kolei inżynier rezydent projektu Mirosław Zajączkowski dodał, że na znaczące opóźnienie wpływa miała także awaria magistrali wodociągowej, jaka nastą piła na placu Daszyńskiego na początku lata.


Według naszych informacji tramwaje na plac Daszyńskiego najprędzej wrócą dopiero pod koniec października.


W minionym tygodniu istotne zmiany pojawiły się w obszarze robót drogowych zarówno po prawej, jak i po lewej stronie Wisły.


Na odcinku Szosy Lubickiej profilowano podłoże pod warstwy konstrukcyjne torowiska tramwajowego. Położono również beton wyrównawczy. Na lewobrzeżnym placu budowy przygotowano powierzchnię stropu przejścia podziemnego pod izolację oraz deskowano płyty pomostu wiaduktu nad koleją.


W minionym tygodniu na budowie nowego mostu przez Wisłę w Toruniu zużyto 711 metrów sześciennych betonu i 80 ton stali zbrojeniowej. Na budowie pracowało w sumie 306 osób, mając do dyspozycji 122 sztuki ciężkiego sprzętu budowlanego.Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo