Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Internauci, do dzieła!

Internauci, do dzieła!

Marek Nienartowicz

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Internauci, do dzieła!
W ruinach zamku krzyżackiego w Toruniu w 2011 roku ma się więcej dziać. Pomóc w tym może zdobycie wsparcia finansowego w konkursie „Dom z wyższą kulturą”,
Internauci, do dzieła!
W ruinach zamku krzyżackiego w Toruniu w 2011 roku ma się więcej dziać. Pomóc w tym może zdobycie wsparcia finansowego w konkursie „Dom z wyższą kulturą”,

Nowości w ruinach przewiduje projekt „Dwa oblicza Torunia”, przygotowany przez Centrum Kultury Zamek Krzyżacki. - Do realizacji projektu zostaną wciągnięte koła historyczne ze wszystkich szkół w Toruniu - zapowiada Małgorzata Pociżnicka z CK Zamek Krzyżacki.


„Dwa oblicza Torunia” to projekt historyczno-edukacyjny. Głównym celem przedsięwzięcia jest aktywizacja młodzieży szkolnej. Młodzi ludzie ze szkół usytuowanych na starówce będą mieli okazję poszerzenia wiedzy historycznej.


- Przede wszystkim chcemy zaprezentować dzieje miasta w okresie, który jest powszechnie najmniej znany. Chodzi o przejście z pogaństwa do chrześcijaństwa, czyli do korzeni kultury Torunia - wyjaśnia Małgorzata Pociżnicka.


Temu tematowi będą poświęcone wykłady. Zakończą się one konkursem historycznym i plastycznym.


Punktem kulminacyjnym przedsięwzięcia będzie inscenizacja na zamku krzyżackim „Dwa oblicza Torunia”, która także będzie nawiązywać do głównego tematu projektu, czyli przejścia od pogaństwa do chrześcijaństwa. W wydarzeniu planowanym na 4 czerwca weźmie udział 100 odtwórców z grup rekonstrukcyjnych oraz cześć młodzieży zaangażowanej w projekt.


Projekt został zgłoszony do konkursu „Dom z wyższą kulturą”. Spośród wielu propozycji kapituła wybrała 20. Spośród nich internauci poprzez głosowanie wybiorą cztery najlepsze ich zdaniem projekty, które otrzymają dofinansowanie po 15 tysięcy złotych każdy.


„Dwa oblicza Torunia” są w finale konkursu. Aby projekt zdobył finansowe wsparcie, niezbędne są głosy internautów.

Głosowanie na stronie


  • Głosować można do 29 listopada.
  • Głosowanie trwa na stronie www.domykultury.newsweek.pl.
  • Na projekt „Dwa oblicza Torunia” można oddać z każdego komputera jeden głos dziennie.Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo