Internetowa premiera filmu „Siła KobieTY”. Zobacz reportaż o 12 kobietach z regionu, które zmagają się z rakiem

Redakcja

Wideo

Udostępnij:
„Siła KobieTY” to wzruszająca opowieść o odkrywaniu siebie poprzez trudną drogę leczenia onkologicznego. Poznaj nasze bohaterki i zobacz, jak profilaktyka zdrowotna oraz troska o siebie ratują życie.

Nowotwory narządów płciowych i piersi to najczęstsze nowotwory u kobiet. Niektóre z nich – jak np. rak jajnika czy szyjki macicy – długo nie dają żadnych niepokojących objawów. Inne – jak choćby rak piersi – wykrywane bywają przez przypadek podczas samobadania, lecz zbyt często bagatelizujemy pierwsze symptomy (guzki bądź nietypowy wygląd skóry na piersi). I choć każda kobieta ma dostęp do bezpłatnych badań profilaktycznych, nadal nie są one priorytetem dla wielu osób.

Pamiętaj! To właśnie wczesne wykrycie choroby zwiększa szanse na jej skuteczne wyleczenie.

Internetowa premiera filmu „Siła KobieTY”. Zobacz reportaż o 12 kobietach z regionu, które zmagają się z rakiem

OBEJRZYJ REPORTAŻ „SIŁA KOBIETY”
Poznaj historię 12 kobiet z naszego regionu, którym m.in. profilaktyka zdrowotna i odpowiednio szybko wdrożone leczenie uratowało życie. Mecenasem premiery jest Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Okno wideo w powyższym materiale.

PLENEROWE WYSTAWY
Od 15 października w Bydgoszczy, Grudziądzu, Toruniu i we Włocławku obejrzeć można plenerowe wystawy artystycznych zdjęć. Bohaterki sesji Siła KobieTY, opowiadając w ten wyjątkowy sposób swoją historię powrotu do zdrowia, zachęcają do badań profilaktycznych.

Materiał oryginalny: Internetowa premiera filmu „Siła KobieTY”. Zobacz reportaż o 12 kobietach z regionu, które zmagają się z rakiem - Gazeta Pomorska