Jagiellonia Białystok 0 - 2 Piast Gliwice

0 1 połowa

Piast Gliwice

2

1 1 połowa

• Koniec spotkania! Piast pokonuje Jagiellonię 2:0 i umacnia się na drugim miejscu w tabeli, zbliżając się do Legii na 7 oczek.

• Mamy już chyba po meczu. Grająca w 10-kę Jagiellonia nie ma szans odrobić straty z dobrze grającym Piastem

• Gooool! Hateley pewnie z 11 metrów podwyższa na 2:0!

• Drugi rzut karny! Tiru faulował w walce o piłkę z Jodłowcem. Będzie potrzebny VAR

• Zmiana w Piaście - Steczyk za Parzyszka

• .... a Prikryl za Puljicia.

• Podwójna zmiana w Jagiellonii. Struski za Imaza...

• Dobra okazja dla Piasta, ale Parzyszek uderzył za słabo w pojedynku z Węglarzem

• Dobra uderzenie Heteleya pewnie broni Węglarz

• Druga żółta i w efekcie czerwona kartka dla Borysiuka, po jego faulu na Vidzie.

• Żółta kartka dla Tiru za faul

• Z rzutu wolnego wrzucił Hateley, zamykał akcję Jodłowiec, ale uderzył głową obok słupka.

• Jagiellonia coraz bliżej wyrównania. Głową uderzył piłkę Puljić i chybił tylko o włos!

• Na zrywy Jagiellonii reaguje Fornalik, posyłając do gry Jodłowca, który zmienia Tuszyńskiego.

• Ależ okazja na wyrównanie! Imaz sprzed pola karnego uderzył na bramkę Piasta i piłka obiła słupek z dużym impetem!

• Piast kontroluje grę, ale Jagiellonia próbuje ugryźć. Strzał Bidy pewnie wybronił jednak Plach.

• Borysiuk z rzutu wolnego uderzył bardzo mocno, ale piłka poszybowała nad bramką.

• Puljić strzelał na bramkę gości, ale dobrze broni Plach

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Drużyny wychodzą już na drugą połowę. Be zmian w składach.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Jagiellonia - Piast 0:1.

• Żółta kartka dla Borysiuka za faul

• Hateley z rzutu wolnego sprzed pola karnego uderzył prosto w mur.

• W końcu blisko Jagiellonia! Romanczuk dograł w pole karne do Puljicia, który przyjął piłkę, ale uderzył ją płasko obok bramki.

• Dwa rzuty rożne dla Piasta. Po drugim Piast długo nie mógł oddać strzału i ostatecznie nie udało się skierować piłki w światło bramki.

• Ależ okazja Parzyszka po błędnym zagraniu w defensywie Arsenicia. Sytuację uratował jednak Węglarz i tylko rzut rożny

• Dobrze w defensywie spisuje się Piast, skutecznie niwelując wszelkie atutu Jgiellonii.

• Żółta kartka dla Czerwińskiego.

• Rzut rożny dla Piasta. Wrzuciła Hateley, głową sięgnął piłki Parzyszek, ale zgrał ją za linię końcową.

• W Zabrzu, od 30. minuty Górnik prowadzi z Legią. Przy takim końcowym wyniku, Piast wygrywając z Jagiellonią, zbliżyłby się do lidera na 7 punktów.

• Jagiellonia próbuje odpowiedzieć, na razie kończy się jednak na przechwyconym, płaskim prostopadłym podaniu w pole karne.

• Parzyszek pewnie przy prawym słupku! Bramkarz rzucił się w przeciwnym kierunku. 1:0 dla Piasta!

• Rzut karny spowodował Arsenić, który za faul na Konczkowskim dodatkowo otrzymał żółtą kartkę

• Rzut karny dla Piasta!

• Dalekie zagranie w pole karne Piasta, ale Plach wyskoczył do piłki i pewnie ją wyłapał.

• Rzut rożny dla Jagiellonii, dośrodkowanie po którym zablokowany Plach nie sięgnął piłki. Sprzed bramki wybił ją jednak jeden z obrońców!

• Kirkeskov do końca poszedł za akcją lewą stroną, dograł w pole karne, ale piłkę wybili obrońcy.

• Ruszyła do ataku Jagiellonia. Po długiej wymianie piłki sprzed pola karnego uderzył Borysiuk. Celnie, ale Plach nie dał się zaskoczyć.

• Kolejny rzut wolny dla Piasta i centra w pole karne Jagiellonii. Piłka przeszła jednak przez gąszcz zawodników i wyszła na aut.

• Było groźnie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka strącona przez Czerwińskiego, minimalnie minęła lewy słupek bramki Jagiellonii.

• Rzut wolny dla Piasta przy narożniku pola karnego Jagi.

• Spokojny początek spotkania, Piast rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Pierwszy gwizdek Pawła Raczkowskiego i gramy!

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę pierwszy gwizdek.

• A w takim zestawieniu zagra Jagiellonia:

• Znamy składy obu zespołów. Tak prezentuje się Piast

• Piast, aktualny Mistrz Polski, niezależnie od wyniku dzisiejszego spotkania, po podziale na grupy na pewno pozostanie wiceliderem. Z kolei Jagiellonia, która obecnie zajmuje 7. miejsce w tabeli, w przypadku zwycięstwa i wpadek drużyn plasujących się wyżej, może wskoczyć nawet na najniższy stopień podium!

• Witamy w relacji na żywo jednego z ciekawszych spotkań ostatniej, 30. kolejki rundy zasadniczej PKO Ekstraklasy. W Białymstoku mierzą się zespoły pewne gry w grupie mistrzowskiej, ciągle mające wiele do ugrania! Zapraszamy na spotkanie Jagiellonii z Piastem Gliwice!