Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Jak można pomóc zwierzakom w toruńskim schronisku?...

Jak można pomóc zwierzakom w toruńskim schronisku? Przeczytaj!

Justyna Wojciechowska-Narloch

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W tej chwili w przytulisku przy ul. Przybyszewskiego jest 280 psów i 86 kotów.

W tej chwili w przytulisku przy ul. Przybyszewskiego jest 280 psów i 86 kotów. ©Grzegorz Olkowski

Koce, kołdry oraz wykładziny to rzeczy, których przed zimą brakuje w toruńskim schronisku. O pomoc w ich zgromadzeniu przed nadchodzącymi chłodami przytulisko prosi naszych Czytelników.
W tej chwili w przytulisku przy ul. Przybyszewskiego jest 280 psów i 86 kotów.

W tej chwili w przytulisku przy ul. Przybyszewskiego jest 280 psów i 86 kotów. ©Grzegorz Olkowski

Wszystkie te rzeczy posłużą do wyściełania psich legowisk, a pocięta pod wymiar wykładzina stanowić będzie zabezpieczenie wejścia do bud. Dzięki temu zwierzakom nie będzie wiał wiatr czy padał śnieg.

Polecamy: Trzy komisariaty w Toruniu bez policji!- Prosimy o to, by nie przynosić nam poduszek, kołder z pierzem, materacy czy ubrań.
Tego nie jesteśmy w stanie wykorzystać i tylko potem mamy kłopot, bo musimy się tego pozbyć – mówi Agnieszka Szarecka, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Toruniu. - Potrzebne są nam też większe kawałki wykładzin, nie ścinki.Na zimę podopiecznym przytuliska na Bydgoskim Przedmieściu przyda się też karma. Jeśli ktoś ma niepotrzebne zapasy w domu, schronisko chętnie je przyjmie. Jeśli jednak planują Państwo specjalny zakup karmy dla zwierząt, to lepiej wcześniej skontaktować się z pracownikami schroniska. Ci powiedzą, jaka karma potrzebna jest w danym momencie.

Zobacz także: Tylko u nas! Reporter "Nowości" w ciele staruszka


- Przekonaliśmy się, że podawanie psom i koto jednorodnej karmy jest znacznie lepsze niż zmienianie im menu. Lepiej takie jedzenie przyswajają, lepiej przybierają na wadze, nie mają biegunek. Dlatego prosimy, by wcześniej do nas zadzwonić – dodaje Agnieszka Szarecka. - Sugerujemy też zakup karmy przez internet i to nie tylko dlatego, że jest tańsza. W sklepie internetowym można złożyć zamówienie, zapłacić online i dostawcy podać nasz adres. Wtedy nie trzeba nawet odwiedzać schroniska, paczka trafi do nas sama.

W tej chwili w przytulisku przy ul. Przybyszewskiego jest 280 psów i 86 kotów. Tak mało zwierzaków dawno tam nie było. Wszystko dzięki adopcjom, których w ostatnim czasie odnotowano rekordowo dużo.W sprawie darów i karmy należy się kontaktować pod numerem telefonu 56 622 48 87. Schronisko czynne jest od poniedziałku do niedzieli w godz. 12-16.

Zobacz także: Sprawdź czy znasz rasy psów

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo