Jak oglądać mecze na żywo w Internecie?

Materiał informacyjny ProTipster
Oglądanie meczów piłkarskich przez internet to już standard. Wejście na polski rynek platformy streamingowej Viaplay mocno wstrząsnęło rynkiem. Skandynawska firma na wyłączność będzie transmitować Bundesligę, a także mecze Premier League. Czy istnieje możliwość darmowego oglądania meczów?

Tradycyjna telewizja sportowa powoli schodzi na dalszy plan. Oferta streamingowa dostępna przez internet robi się coraz popularniejsza. Stałe i dobrej jakości łącze internetowe stało się już standardem, dzięki czemu oglądanie meczów online w wysokiej jakości nie jest już żadnym problemem.

Duże zamieszanie zrobiła platforma ViaPlay, która jest dostępna tylko za pośrednictwem streamingu internetowego. Od tego sezonu tylko tam można zobaczyć rozgrywki Bundesligi oraz Ligi Europy. Niebawem pojawi się tam również Premier League oraz F1. W tym momencie dostęp do Viaplay kosztuje 34 złote miesięcznie i nie jest wymagana długoterminowa umowa.

Podobną aplikację od nieco ponad roku oferuje też Canal+. Za nieco ponad 50 złotych można otrzymać dostęp do wszystkich kanałów sportowych C+ oraz stacji Eleven Sports.

Legalni bukmacherzy również udostępniają na swojej stronie transmisje z wydarzeń sportowych i to najczęściej bez jakichkolwiek opłat. Warunkiem koniecznym może być obstawienie tego meczu lub po prostu regularna gra na stronie bukmachera. Prekursorem transmisji u bukmacherów jest STS, który jako pierwszy wyszedł z taką inicjatywą i udostępnił swoim kibicom możliwość oglądania wydarzeń sportowych. U bukmacherów można oglądać nie tylko piłkę nożną, ale również mecze tenisa czy hokeja na lodzie.

Gdzie oglądać mecze na żywo online?

Mecze piłkarskie są rozsiane po wielu stacjach lub aplikacjach i nie lada wyczynem jest połapanie się, który mecz jest transmitowany na jakim kanale. Jak zatem znaleźć mecze na żywo w Internecie bez konieczności przeglądania dziesiątek stron? Serwis ProTipster wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich kibiców i codziennie przygotowuje rozpiskę transmisji meczów, które można bez problemów i w pełni legalnie zobaczyć w internecie. Na ProTipster nie ma zamieszczonych odtwarzaczy i nie można bezpośrednio obejrzeć tam relacji z wydarzeń sportowych. Znajdują się tam odnośniki do bezpośredniego oglądania meczów na stronach bukmacherów lub stacji sportowych. Wszystko jest przedstawiony w jasny i czytelny sposób, dlatego korzystanie z rozkładu ProTipster niesie za sobą sporo korzyści.

Warto też nadmienić, że do dziś w internecie można znaleźć nielegalne streamy, które jeszcze kilka lat temu były bardzo popularne wśród kibiców. Abonamenty stacji telewizyjnych były na tyle drogi i niedostępne, że kibice sięgali po nielegalne źródła. Dziś jednak odnalezienie dobrego streama to nie lada wyczyn. Samo korzystanie z takich transmisji jest dozwolone. Nie ma jednak gwarancji, że transmisja będzie działała płynnie i dobrą jakością. Niejednokrotnie brakuje też polskiego komentarza i mecz trzeba oglądać przy akompaniamencie np. rosyjskiego dziennikarza. Przy nielegalnych streamach najczęściej „wyskakują” nachalne reklamy, które mogą prowadzić do niebezpiecznych stron ze złośliwym oprogramowaniem. Dlatego najlepiej jest unikać takich źródeł.

Dodaj ogłoszenie