TB
Jak polscy skoczkowie spisali się indywidualnie? Kamil Stoch znów tuż za podium! Andrzej Banas / Polska Press
Reprezentacja Polski zajęła szóste miejsce w olimpijskim konkursie drużynowym w Pekinie. Wygrała Austria przed Słowenią i Niemcami. Jak jednak spisali się poszczególni skoczkowie, i które pozycje zajęli Polacy?

Austria zdobyła złote medale olimpijskim w konkursie drużynowym. Skakała w składzie Jan Hoerl, Stefan Kraft, Daniel Huber i Manuel Fettner. Żaden z nich nie oddał najlepszego skoku podczas poniedziałkowej rywalizacji. Hoerl uzyskał trzeci najlepszy indywidualny wynik, w dziesiątce był jeszcze Kraft, ale na ostatnim miejscu właśnie.

W najlepszej dziesiątce było także dwóch Słoweńców - Cene Prevc (5.) i Lovro Kos (8.). Natomiast Niemiec był tylko jeden! To Markus Eisenbichler, który - gdyby to był konkurs indywidualny - zajął drugie miejsce. Co ciekawe, Norwegia, która skończyła zawody na czwartej pozycji, miała aż trzech (najwięcej) skoczków w TOP 10. To jednak nie przełożyło się na skuteczną walkę o medal, bo na finiszu wyprzedzili ją Niemcy o zaledwie 0,8 pkt.

Najlepszy okazał się - tak jak podczas konkursu na skoczni normalnej - Ryoyu Kobayashi. Jednak Japonia zajęła dopiero piąte miejsce. Tuż przed Polską. Z Biało-Czerwonych najlepiej skakał Kamil Stoch, który w klasyfikacji indywidualnej był czwarty. Pozostali uplasowali się w trzeciej dziesiątce. Piotr Żyła zajął 19. miejsce, Paweł Wąsek 23., a brązowy medalista z normalnego obiektu Dawid Kubacki był dopiero 26.