Jak się skończyła batalia prezydenta Zaleskiego z Google?

  • Nowości Dziennik Toruński

Szymon Spandowski

"Pismem z dnia 29 grudnia zwróciłem się do Zarządu spółki w osobach pp. Mattew Suchermana oraz Paula Terenca Manicie z żądaniem niezwłocznego usunięcia nieprawdziwej informacji zawartej w wyszukiwarce Google na temat mojej rzekomej przynależności do Sojuszu Lewicy Demokratycznej" - napisał do polskiego zarządu Google prezydent Michał Zaleski.

Pisząc do centrali Googla w lutym 2018 roku, prezydent Zaleski skarżył się również, że nadal nie otrzymał odpowiedzi na swoje poprzednie pismo, oraz, grożąc sądem, wezwał do definitywnego usunięcia danych z wyszukiwarki. Pod listem podpisał się prezydent, jego rzeczniczka Anna Kulbicka-Tondel, oraz radca prawny Danuta Banaszczuk. Skany urzędowych dokumentów zostały w niedzielę opublikowane na facebookowej stronie Rady Torunia.

Zobacz koniecznie: Tak bawił się Toruń na Gali Disco Polo w Arenie Toruń! Zobaczcie zdjęcia!

W czasach PRL Michał Zaleski był aktywnym działaczem Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej oraz Zrzeszenia Studentów Polskich. W latach 90. był jednym z filarów lewicy w toruńskiej Radzie Miasta.

– Michał Zaleski był radnym z klubu SLD, ale do Sojuszu nigdy nie należał. Wniosek o przyjęcie złożył dopiero przed wyborami w 2002 roku, jednak został on odrzucony. Nieoficjalnie ze względu na koniunkturalny charakter tego podania – mówi Krzysztof Makowski, były toruński radny miejski z SLD, który 16 lat temu konkurował z Michałem Zaleskim w wyborach prezydenckich. Bezskutecznie.

Dziś Michał Zaleski mówi, że identyfikuje się tylko z Toruniem. Zdecydowanie bliżej jest mu jednak do obozu rządzącego, niż do lewicy. Bywa na urodzinach Radia Maryja, nie zabrakło go też w Dworze Artusa, kiedy przemawiał tam Jarosław Kaczyński.

Zobacz także:

Duże zmiany standardów na porodówkach. Zobacz 6 najważniejsz...

Co ciekawe, w oficjalnym życiorysie prezydenta umieszczonym na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia o związkach Michała Zaleskiego z lewicą nie ma mowy. W pierwszej jego wersji, do której udało nam się dotrzeć, można jednak było przeczytać:

"Dwukrotnie zasiadał w Radzie Miasta jako radny Klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej i dwukrotnie ugrupowanie to wystawiło go w wyborach jako kandydata na prezydenta miasta - czytamy. - Z klubu radnych SLD wystąpił w grudniu 2001 roku po odnowie przyjęcia go w poczet członków tej partii".

Jak ostatecznie zakończyła się sprawa z firmą Google?

- Żądanie sprostowania dotyczyło informacji jaką wyszukiwarką Google generowała po wpisaniu do hasła: Michał Zaleski - wyjaśnia rzeczniczka prezydenta Anna Kulbicka-Tondel. - Pojawiał się skrót informacji biograficznych z nieprawdziwą informacją, jakoby partią polityczną prezydenta Zaleskiego był Sojusz Lewicy Demokratycznej. Google po otrzymaniu pisma usunął informacje dotyczącą przynależności partyjnej.

Polecamy także:

 Archiwum Poslka Press / zdjęcie ilustracyjne

Gdzie dobrze zjeść w Toruniu? Najlepsza pizza, kebab, burger...

Obejrzyj także: Strajk pracowników administracyjnych sądów w Toruniu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

11.01.2019, 12:46

Cóż takiego Toruń zawdzięcza łysemu koniunkturaliscie?
Nie dokonał NICZEGO nadzwyczajnego, zapominasz , że to tw Z jest dla nas nie my dla niego.
Może skomentuj otoczenie Z , dzieci dawnych TW przy korycie, długi miasta, niszczenie historycznego układu przestrzennego, zwlekanie z wpisaniem bydgoskiego do rejestru zabytków , by kolesie Z mogli postawić obskurne klocki.
Tym się zajmij obrońco czerwonych.

11.01.2019, 12:36

Może członkiem nie był ale ochoczo korzystał zee wsparcia.
Z resztą prezydent jako typowy polityczby wychoeanek PRL zmienił barwy z lewicowych na rydzykowe.
Chłop zwyczajnie kocha siedzenie pod żyrandolem .
Ciekawe jak upamiętni rocznicę wejścia sowietow do Torunia i początek bolszewickiego terroru.
Btw oczywiście temat tysięcy ofiar z glinek jest niewygodny dla UM i lokalnych mediów.

26.12.2018, 10:51

Ilu czerwonych jest w Nowościach? Ilu niekompetentnych i kłamliwych artykułów się dopuścili? Ile razy musiał Szczepański przepraszać na łamach gazety za obrażanie ludzi? Ile procesów przegraliście? A za czasów PRL? Lub w czasach transformacji. Patologiczne zachowania waszego pana Sz.? Po co ten artykuł> Wyjmijcie belke z własnego oka panie Szczepański zanim dostrzeżecie źdźbło w oku innych. Nie zostanie zapomniane wam to! Pan tez będzie musiał stanąć "nago". Zobaczymy czy pana pracownicy nie mają sobie nic do zarzucenia - np. kolesiostwo które pan toleruje w zachowaniach i decyzjach Bieleickiego. To wyjątkowo nieuczciwy dziennikarz. A inni. Chce pan żeby porozbierać ich szmatławe artykuliki lub publicystykę? samemu trzeba by c czystym. Ale wy na pewno nie należycie do grupy rzetelnego dziennikarstwa.

25.12.2018, 20:36

Przed 1989 był członkiem PZPR[1

18.12.2018, 23:51

Jest związek!!!! WĄSKA CZACHA!

18.12.2018, 23:43

Łysemu w ogóle nie chodzi o jakąś prawdę czy półprawdę i "wojnę" z Google, jemu chodzi przede wszystkim o uwiarygodnienie się przed tymi, do których maśli się teraz na potęgę. W Toruniu mieszka jeszcze mnóstwo ludzi z dobrą pamięcią i towarzysz Z. ma strach koło tyłka, no bo jak tu przemierzać PiS-owskie salony, gdy przez wiele, wiele lat było się do szpiku kości lewicowym. Ten człowiek ma wyjątkowo giętki kręgosłup i doskonale potrafi dostosowywać się do każdej, kolejnej ekipy rządzącej. Zapomniałem..., ale jak się wśród przyzwoitych ludzi takie ludzkie kameleony??????

18.12.2018, 10:24

oj, komuś się ulało...
i Niemcy i rydzyk i lewica i demokracja i kolesiostwo... brakuje tylko kosmitów i globalnego ocieplenia.
Tylko jaki to ma związek z artykułem czy opisywaną w nim sprawą?

17.12.2018, 21:53

czym? wiarom i czerwonom szmatom? pic na wodę fotomontaż

17.12.2018, 20:51

A tymczasem...Ze wszystkich 4stacji pomiaru jakości powietrza w Toruniu, najwyższe stężenie rakotwórczego PM10(w innych stacjach też wysokie)jest na Wrzosach...Notorycznie jak obserwuje wyniki toruńskich stacji jakość powietrza na Wrzosach jest masakryczna.Ludzie czym wy tam palicie w piecach?

17.12.2018, 20:05

Gwiazdeczka TVN-u, dobre, nie mów nic więcej...bo Ci sprawę wytoczą

17.12.2018, 20:03

Zalewski idzie wojnę z Google. Se może gościu machać szabelką...może im skoczyć. Dla nich to zwykły leszczyk z Torunia, serdeczny przyjaciel Rydzyka...;)

17.12.2018, 19:58

Pismo nawet podpisała rzeczniczka Prezydenta...o kurczę...Anna Kulbicka-Tondel...wow...była gwiazdeczka TVN...haha...to już nie przelewki ;) haha...normalnie VIP toruński...się podpisał...Pani Ania haha...z wiadomych przyczyn nic więcej o niej nie powiem.

17.12.2018, 16:39

Był czerwony-(a Ordynacka)-cóż kariera spowodowała,że przeskoczył do Radia Maryja szukając tam poklasku.Zgłosił pisemny akces do SLD- przejrzeli gościa na wylot i...pognali.Jaki miał stosunek do "S"-czy jako prezes Sp-ni Mieszkaniowej zgodził się na ten związek?Dziś jest kolędnikiem,solidarnościowcem,konserwatystą i...byle u koryta.

17.12.2018, 12:46

taki mamy klimat hahahahaha koniunkturaliści i ich pociotki ciągle na fali?

17.12.2018, 12:29

Sojusz Ludzi Dwulicowych, mówi Wam to coś?
Ciekawe czy króliczek jak patrzy w lustro to lustro mu pęka...

17.12.2018, 11:48

Sw. pamięci Jackson z zcarnego robił się białym a zelski z czerwonego na biale człowieku kazdy wiez ze byles jestes i bedziesz czerwony jak burak! Tak najczesciej jest przyszedl sloik z wiochy na studia a ze byla moda na partie i stolki taj jak teraz to zostal w Toruniu tacu ludzie po trupach sie pchaja to widac dziwoe sie ze go ludzie po raz kolejny wybrali geografa z pod tablicy bo byc moze do tego sie nadaje a nie do zarzadania i niecj sie nie wybiela sa zdjęcia sa swiadkowie czlowieku nie strzelaj sobie w kolano

17.12.2018, 09:00

Tak się życiorysy wybiela...

Towarzysz z partii wyszedł, ale partia z towarzysza nie wyszła...
PS. A legitymacja czerwona została zapewne na grillu spalona

17.12.2018, 08:53

Pan Z. dojrzał, podobny hit jak cenzurowanie Google, żałosne w h... Na zdjęciach z 1 maja jest pewnie wklejony w Photoshopie, a czerwonych sztandarów nigdy nie nosił... Ta osoba poprostu by być u władzy będzie szukała poklasku u każdej opcji politycznej jaka będzie u władzy. Do tego żyje w przeświadczeniu, że Toruniowi nic lepszego nie mogło się przytrafić, jak jego "rządy". Cytując klasyka: Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykaja mu szpilki. To nie ludzie - to wilki!

17.12.2018, 08:14

Ale wam nie przeszkadzał kolega S. Wielu z was się z nim kolegowało. Teraz kiedy przeszliście na żłod niemieckich lewackich właścicieli to staliście się odważni. Ale to nie tylko S. To także młodzi...wychowani przez takich jak S. którzy nie mają etyki i moralności, którzy niszczyli i niszczą ludzie w imię kolesiostwa i ideologi np. geneder, czy otwracia wrót dla uchodźców korporacji Sorosopodobnych . Nie można mówić o uczciwości publicystów pana W. Teggo człowieka który zarządza interenetowym wydaniem czyli B. Wystarczy też przyjrzeć się pracującemu często na prywatne zlecenia nieucziwemu panu N.
Nejpierw wyjmij belke ze swego oka a potem wytykaj źdźbło woku innych.
Nadal jesteś lewackim piśmidłem które nie ma szcunku dla ludzi o odmiennych poglądach i to jest smieszne. Dla mnie pan Zaleski dojrzał jako człowiek wy zaś nie bo żyliście w patologicznej redakcji i nadal w niej zyjecie i wychowujecie kolejnych gównojadów,

16.12.2018, 21:17

Obawiam się że piszesz o kolegach, w dodatku bliskich, głównego bohatera tego tekstu...

16.12.2018, 21:06

a co z PZPR? Był czy nie? Jeżeli był,to czy połknął czerwoną legitke?

16.12.2018, 21:04

Czy wy realizujecie kolejne zlecenie z Niemiec? Wszystko co nie jest ostentacyjnie liberalne lub lewicowe w wszym tzw europejskim rozumieniu - będzie wyśmiewane? czy facet dostarczający pocztę do Ojca Rydzyka tez jest na liście zaocznie skazanych przez was na potępienie?
Tak wygląda demokracja i standardy dziennikarskie w waszym wykonaniu?
Kolesiostwo u was kwitnie. najlepszy przykład to Bielecki i jego zachowania wobec znajomków ze sfery kultury i tych którzy się tym kolesiom nie podobają. Przemilczenia wobec tych co odnoszą ewidentne sukcesy ale nie są znajomkami i wychwalania byle pierdnięcia kolesi. Jak wam nie wstyd.

16.12.2018, 20:57

Jest tylu ludzi w waszej redakcji o życiorysach, o których Czytelnicy z chęcią by poczytali.
A byli ...jeszcze ciekawsi :) Wasza redakcja zdaje się była organem w którym czerwonych było na potęgę. Gorzej... byli tacy , którzy swoimi tekstami niszczyli uczciwych ludzi. Niszczyli ludzi Solidarności... Przegraliście zdaje się nie jeden proces o zniesławienie, o publikowanie kłamstw, o pomówienia. Wielu ludzi przeszło piekło zawodowe i rodzinne przez waszych p*****ów.
Więc doradzam wstrzemięźliwość w tych zabawach wyśmiewania takich ludzi jak pan Zaleski, którem Torun wiele zawdzięcza. Wasza próba ośmieszania Go jest wręcz żałosna.

16.12.2018, 20:47

ChRL?

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3