Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak się sprawowałaś władzo? Czytelnicy „Nowości” podsumują twoje sukcesy i niepowodzenia

Szymon Spandowski
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Zanim jednak wyborcy pójdą do urn, będą mogli ocenić swoich włodarzy i reprezentantów dzięki nowemu plebiscytowi „Nowości”. zdjęcie ilustracyjne
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Zanim jednak wyborcy pójdą do urn, będą mogli ocenić swoich włodarzy i reprezentantów dzięki nowemu plebiscytowi „Nowości”. zdjęcie ilustracyjne Fot. Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami. Zanim jednak wyborcy pójdą do urn, będą mogli ocenić swoich włodarzy i reprezentantów dzięki nowemu plebiscytowi „Nowości”.

Kończy się obecna kadencja samorządu. Im bliżej wyborów, tym głos przyszłych wyborców staje się ważniejszy. Niektórzy samorządowcy już zabiegają o reelekcję, inni zbierają siły podczas wakacji, aby później pełną parą rozpocząć kampanię wyborczą. Niedługo na ulicach pojawią się plakaty z twarzami weteranów i debiutantów.

Zanim wyścig do foteli rozpocznie się na dobre, my ocenimy tych, którzy pracowali dla nas przez ostatnie cztery lata. Samorząd mamy trzystopniowy, ale nasz nowy plebiscyt - „Władza na medal” będzie miał cztery kategorie.

Najlepszy włodarz

W pierwszej będziemy wybierali najlepszego włodarza. Szasnę na zdobycie tego tytułu będą mieli: marszałek województwa, prezydent Torunia, starosta powiatu toruńskiego, burmistrz Chełmży oraz wójtowie gmin: Chełmża, Zławieś Wielka, Wielka Nieszawka, Obrowo, Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice.

Radna / radny na medal

Poza tym będziemy również wybierali najlepszego przedstawiciela, bądź przedstawicielkę Rady Miasta Torunia. Listy nazwisk tych 25 osób reprezentujących mieszkańców miasta przedstawiać chyba nie trzeba. Przypomnijmy tylko, że podczas tej kadencji trzy osoby zamieniły fotele w radzie na poselskie. Ostatecznie najliczniejszą reprezentację mają kluby Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości (każdy z nich liczy siedmioro radnych). Jednego przedstawiciela mniej ma Czas Gospodarzy. Czas Mieszkańców reprezentują trzy osoby, poza tym w Radzie Miasta Torunia zasiada także dwoje radnych niezrzeszonych.

Prosimy o pomoc

Listy włodarzy oraz toruńskich radnych ustalili wyborcy podczas wyborów w 2014 roku. Kandydatów do tytułu w kolejnej kategorii będziemy musieli wspólnie z Państwem ustalić teraz. Chodzi o najlepszych radnych powiatowych i gminnych. W tej kategorii poprosimy o Państwa sugestie i propozycje. Kapituła Redakcyjna wybierze spośród zgłoszeń Czytelników oraz własnych 25 kandydatów, którzy wezmą udział w głosowaniu. Propozycje kandydatów do tej kategorii można zgłaszać za pomocą ankiety umieszczonej na stronie: www.nowosci.com.pl/wladzanamedal. Można je również kierować pocztą elektroniczną na adres: [email protected]. W tym przypadku prosimy o napisanie w tytule wiadomości „Władza na medal”. Wszystkie propozycje będziemy zbierali do 19 sierpnia.

Nasz człowiek w sejmiku

Wybory najlepszych samorządowców z Torunia i powiatu toruńskiego lat 2014 - 2018 rozpoczniemy dwudziestego czwartego sierpnia. Dzięki nim poznamy również najlepszego radnego sejmiku z okręgu toruńskiego - w tej kategorii wezmą udział radni, którzy pochodzą z okręgu toruńskiego i zasiadają w sejmiku województwa.

Reasumując: na głosy, które pozwolą nam ułożyć listę najlepszych radnych gminnych i powiatowych czekamy od dziś do końca tego tygodnia. Głosowanie we wszystkich kategoriach rozpoczniemy za dziesięć dni, o czym pewnie będziemy Państwu jeszcze przypominać.

Program Pirat – odc. 2

NowosciTorun

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska