Jaką domową myjkę ciśnieniową wybrać? Którą kupić?

Materiał promocyjny Kaercher
Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wyboru myjki ciśnieniowej? Jakie modele są szczególnie polecane? Myjka ciśnieniowa to niezbędny sprzęt, który pomoże nam zadbać o czystość wokół naszego domku jednorodzinnego. Urządzenie tego typu pozwala na proste mycie podjazdu, samochodu, elewacji domu oraz wielu innych miejsc.

Budowa myjki ciśnieniowej

Każda domowa myjka ciśnieniowa jest wyposażona w pompę wysokociśnieniową. To właśnie ten element umożliwia mycie różnych nawierzchni i urządzeń silnym strumieniem wody. W większości modeli znajdziemy pompę aluminiową albo kompozytową.
Niezbędnym elementem myjki jest również wąż, bo to za jego pomocą będziemy pobierać potrzebną wodę. Im dłuższy wąż jest dołączony do zestawu, tym swobodniej będziemy mogli się poruszać z myjką (spore oddalenie od źródła wody może być potrzebne np. podczas mycia elewacji domu).

Kolejnym kluczowym elementem tego użytecznego sprzętu jest silnik. Możemy wybierać spośród tych:

• spalinowych,

• elektrycznych

• lub akumulatorowych.

Silnik spalinowy stosuje się zwykle w myjkach do profesjonalnego użytku, bo daje bardzo dużą moc i zapewnia długi czas pracy. Zaletą jest również to, że takie urządzenie jest bardziej mobilne niż te z silnikiem elektrycznym (ogranicza nas jedynie długość węża, ale nie musimy martwić się również przewodem zasilającym).

Niestety, maszyny spalinowe nie są ekologiczne, bo podczas pracy wytwarzają spaliny, robią sporo hałasu, a także nie można ich używać w zamkniętych pomieszczeniach.

Modele z silnikiem elektrycznym są ciche i przyjazne dla środowiska. Może nas jednak ograniczać kabel zasilający, dlatego trzeba dobrze się zastanowić nad jego długością.

Myjki ciśnieniowe zasilane bateryjnie są idealne, jeżeli zależy nam na dużej mobilności lub chcemy je stosować w miejscu, gdzie nie ma źródła energii elektrycznej. Urządzenia akumulatorowe mają ograniczony czas pracy, więc warto je stosować podczas sporadycznych porządków.

Urządzenia akumulatorowe: myjki ciśnieniowe, piły łańcuchowe, nożyce, podkaszarki, odkurzacze i dmuchawy do liści >>

Istotnymi elementami myjki ciśnieniowej są również obudowa, pistolet wysokociśnieniowy oraz dodatkowe akcesoria, które ułatwiają codzienne korzystanie ze sprzętu.

Jak działa myjka ciśnieniowa?

Obojętnie, na jaki typ urządzenia się zdecydujemy, najpierw trzeba je podłączyć do źródła wody. Następnie po uruchomieniu silnika wbudowana w środku pompa zacznie zasysać wodę i przepuszczać ją pod bardzo wysokim ciśnieniem do pistoletu.

Aby skorzystać z doprowadzonego strumienia wody, wystarczy tylko zwolnić odpowiednią blokadę znajdującą się na pistolecie wysokociśnieniowym. Każda domowa myjka ciśnieniowa działa na takiej właśnie zasadzie. Jednak wiele modelów dostępnych na rynku może się między sobą różnić parametrami, wygodą pracy, różnymi akcesoriami czy właśnie sposobem zasilania.

Dlaczego korzystanie z myjki ciśnieniowej jest takie wydajne? Ciśnienie wody w sieci wodociągowej ma zwykle 0,3-05 MPa, za to podczas korzystania z myjki ta wartość wzrasta nawet aż do 20 MPa (najprostsze modele mają 10 MPa, te średniej klasy ok. 13-14 MPa, a najlepsze jeszcze więcej).

Tak mocny strumień z łatwością usuwa zabrudzenia oraz skraca czas, który musielibyśmy poświęcić na szorowanie brudnej powierzchni gąbką i zmywanie zwykłym wężem. Dzięki tym cechom podczas mycia za pomocą myjki ciśnieniowej zużywa się niewiele wody, co jest bardzo oszczędnym rozwiązaniem.

Zastosowania myjki ciśnieniowej: cechy i zalety

Myjka ciśnieniowa znajdzie zastosowanie podczas mycia samochodów, rowerów oraz różnego typu maszyn i pojazdów. Za jej pomocą bez problemu wyczyścimy tarasy, urządzenia ogrodowe, kostkę brukową czy ściany budynków.

Ten sprzęt jest naprawdę uniwersalny, bo w przypadku silniejszych zabrudzeń możemy również użyć środków czyszczących, które będą dodawane wprost do strumienia wody pod wysokim ciśnieniem.

Głównymi zaletami wynikającymi z korzystania z takiego sprzętu jest wygoda oraz oszczędność i to nie tylko, jeśli chodzi o zużycie wody.

• Mycie zabrudzonych powierzchni za pomocą myjki ciśnieniowej jest bardzo szybkie i wydajne, co oszczędza czas oraz energię, które musielibyśmy zużyć podczas ręcznego czyszczenia.

• Szorowanie silnie zabrudzonych lub bardzo dużych powierzchni oraz spłukiwanie ich zwykłym wężem jest bardzo czasochłonne i wyczerpujące. Na szczęście korzystając z myjki, możemy wykonać porządki dookoła domu w o wiele prostszy sposób.

Kolejną zaletą tego typu urządzeń jest ich prosta obsługa, z którą poradzi sobie każda osoba.

• Wystarczy tylko jedno użycie myjki i zapoznanie się z jej funkcjami, by potem nie mieć już więcej problemów podczas mycia różnego typu powierzchni.

• Myjki ciśnieniowe są również wyposażone w kółka pozwalające na łatwe transportowanie ich z miejsca na miejsce, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

Jedyne co nas może ograniczać to długość węża oraz długość kabla, jeśli zdecydujemy się na model elektryczny.

Parametry, na które trzeba zwrócić uwagę kupując myjkę ciśnieniową

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, warto wiedzieć, jakie parametry są istotne w tego typu urządzeniach.

Podstawą jest:

• ciśnienie wody,

• wydajność pompy

• oraz moc silnika.

Musimy też zwrócić uwagę na długość węża doprowadzającego wodę oraz długość kabla, jeśli zależy nam na sprzęcie elektrycznym. Warto wziąć pod uwagę również wymiary oraz wagę myjki ciśnieniowej – z lżejszego i mniejszego urządzenia będzie wygodniej korzystać, jeśli mamy zamiar bardzo często myć różne powierzchnie, ale może być ono przez to trochę mniej wydajne.

Nie bez znaczenia są również opinie na temat danego modelu, dzięki którym możemy poznać wszystkie zalety oraz ewentualne wady wybranego urządzenia.

Co jeszcze jest istotne? Na pewno dodatkowe akcesoria. Jeżeli w zestawie dostajemy od producenta od razu kilka szczotek oraz końcówek, to na pewno ułatwi nam to korzystanie z myjki ciśnieniowej.

Warto również sprawdzić jaką chemię można stosować w danym urządzeniu. Większość myjek jest wyposażona w pojemnik na detergent, który jest bardzo pomocny podczas usuwania wyjątkowo silnych zabrudzeń.

Jeżeli zależy nam na jakiejś szczególnej opcji, to też musimy sprawdzić, czy dany model jest w nią wyposażony. Mamy tu na myśli np. moduł grzewczy, możliwość zasysania wody czy opcję czyszczenia piaskiem.

Mini ranking myjek ciśnieniowych – jakiej firmy myjkę ciśnieniową wybrać?

Kiedy wiemy już, na jakie parametry warto zwracać uwagę podczas wybierania myjki ciśnieniowej, możemy wybrać się na zakupy.
Na rynku znajdziemy wiele różnych modelów, które będą się między sobą różnić parametrami oraz ceną. Jak spośród tak dużego wyboru zdecydować się na model idealny dla nas? Przede wszystkim stawiajmy na sprawdzone i markowe produkty. Dobry producent to gwarancja świetnej jakości sprzętu!

Co ważne, w zależności od swoich potrzeb możemy zdecydować się na najtańszy model lub droższy, ale o bardziej zaawansowanych opcjach. Poniżej znajdziecie mini ranking myjek ciśnieniowych marki Kärcher w różnym przedziale cenowym.

Przedstawione produkty można porównać na stronie:

Urządzenia i myjki wysokociśnieniowe: ceny, ciśnienie, wydajność powierzchniowa i obszar zastosowań >>

Tania myjka ciśnieniowa – jaką wybrać do 500-600 zł?

Jeżeli zależy nam na niskiej cenie oraz podstawowych opcjach, to warto zainteresować się linią Kärcher K2.

*
fot.: myjka ciśnieniowa do 600 zł

Myjki ciśnieniowe tego typu mogą się pochwalić mocą 1400 W, ciśnieniem od 20 do maksymalnie 110 barów oraz wydajnością tłoczenia wody do 360 l/h.

Lekkie i niewielkie urządzenia z linii K2 świetnie sprawdzają się podczas drobnych prac w ogrodzie oraz do okazjonalnego korzystania.

Myjka ciśnieniowa do 1000 zł

Jeśli chcemy zainwestować trochę więcej, bo będziemy częściej sięgać po zakupiony sprzęt, to dobrym wyborem będzie linia Kärcher K3 i K4.

*
fot.: myjka ciśnieniowa do 1000 zł

Urządzenia z serii K3 wyróżnia silnik o mocy 1600 W, ciśnienie od 20 do maksymalnie 120 barów, wydajność tłoczenia do 380 l/h oraz wydajność powierzchniowa na poziomie 25 m2/h.

Linia K4 może się pochwalić trochę mocniejszymi parametrami: 1800 W, 20-130 barów, 420 l/h oraz 30 m2/h.

Myjka ciśnieniowa do 2000 zł?

Im większy budżet, tym mocniejszy sprzęt możemy kupić do naszego domu. Linia Kärcher K5 oferuje bardzo wydajne urządzenia przeznaczone do regularnej pracy w ogrodzie.

Jak działa przedstawiono w materiale wideo wideo (za YouTube):

Te sprzęty charakteryzuje moc 2100 W, ciśnienie od 20 do maksymalnie 145 barów, wydajność tłoczenia wody do 500 l/h oraz wydajność powierzchniowa na poziomie 40 m2/h.

Korzystając z takiej myjki ciśnieniowej, bardzo szybko umyjemy różnego rodzaju sprzęty.

Najlepsza myjka ciśnieniowa do domu

Jaki sprzęt będzie najbardziej wydajny? Oczywiście linia Kärcher K7!

*
fot.: najlepsza domowa myjka ciśnieniowa

Urządzenia z tej serii mają bardzo wysokie parametry i są przeznaczone dla najbardziej wymagających. Moc silnika wynosi aż 3000 W, ciśnienie to od 20 do maksymalnie 180 barów, a wydajność tłoczenia wody sięga do 600 l/h.

Czyszczenie różnych sprzętów i powierzchni odbywa się bardzo szybko – urządzenie ma wydajność powierzchniową na poziomie 60 m2/h!

Przedstawione modele są elektryczne, więc wyróżnia je cicha praca oraz ekologiczność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie