Jeden finał i dwa repasaże grudziądzkich wioślarzy

Marta Wieliczko jest już pewna udziału w finale konkurencji czwórek podwójnych podczas wioślarskich mistrzostw świata młodzieżowców. Obok jej trener z Wisły Jakub Urban Karol Piernicki
Polska żeńska czwórka podwójna z Martą Wieliczko z Wisły na pokładzie jest już pewna udziału w finale swojej konkurencji podczas mistrzostw świata młodzieżowców.

Przed rokiem ta z polskich osad na torze regatowym w austriackim Linzu sięgnęła po srebro, minimalnie przegrywając z Rumunkami. Tym razem - we włoskim Varese - Polki także powalczą o podium. We wczorajszym biegu eliminacyjnym popłynęły po awans, zajmując w swojej serii drugie miejsce.

Biało-czerwone prowadziły od startu, a po pierwszym kilometrze miały około 0,5 sekundy przewagi nad Rosjankami, które jednak lepiej wytrzymały końcówkę i wygrały. Polki finiszowały na drugiej pozycji ze stratą około 2,5 sekundy. Dwa pierwsze miejsca dały bezpośredni awans do finału A, który zaplanowano na jutro, na godzinę 17.15.

Z drugiego półfinału bezpośredni awans wywalczyły osady Wielkiej Brytanii oraz Nowej Zelandii, które uzyskały minimalnie lepszy czas od naszych reprezentantek.

Przez repasaże o awans do finału A będą przebijać się polskie ósemki z Damianem Fehlauem i Igą Behrendt. Polacy zajęli dzisiaj trzecie miejsce w swoim biegu i w dodatkowym wyścigu (jutro o godzinie 12.39) nie powinni mieć problemu z awansem. O medal później może być jednak ciężko. Jeszcze gorzej poszło żeńskiej ósemce, która uzyskała najgorszy czas eliminacji. Swojej szansy poszuka ona w repasażu jutro o godz. 11.36.