Jeden nie wygra meczu

pak
Szczypiornśsci z Brodnicy inaugurowali rozgrywki pod szyldem MKS "Eltronik". Debiut w nowych barwach nie okazał się zbyt udany.

<!** Image 2 align=none alt="Image 170428" >Firma "Eltronik" została sponsorem strategicznym całego klubu piłki ręcznej, od najmłodszych drużyn do seniorów. Emblemat lokalnej telewizji znajduje się na koszulkach szczypiornistów.

Po raz pierwszy w nowych barwach brodniczanie podejmowali rywali przed własną publicznością. Nie potrafili jednak wykorzystać atutu własnego boiska. W pierwszym kwadransie Salus Przedecz wypracował nawet czteropunktową przewagę. Brodniczanie najpierw zniwelowali straty na trzy minuty  przed przerwą, żeby do szatni schodzić z jednopunktowym prowadzeniem.

<!** reklama>W drugiej połowie MKS raził nieskutecznością. Niepowodzeniem kończyły się szybkie kontry  wyprowadzane po przejęciu piłki, co bezlitośnie wykorzystywali rywale. Mecz zakończył się wynikiem 35:34.

- Szkoda niewykorzystanych sytuacji, bo trochę ich było, szczególnie z linii sześciu metrów. Wszystkie rzuty monotematyczne, w bramkarza - ocenia Jan Orzech, szkoleniowiec MKS. - Bardzo ładny mecz Dominika Gąsiorowskiego, ale jeden Dominik nie wygra meczu. Na przegraną nałożyła się też słabsza niż w poprzednich meczach postawa bramkarzy.

Brodnica: Boiński, Jankowski, Kaczmarski - Porzeczka 8, Gąsiorowski 7, Koniecki 4, Ładzik 4, Orzech 3, Brzyski 3, Gniadkowski 2, Chilmanowicz 2, Wardęcki 1, Iwański, Skonieczka, Czyszewski, Frankiewicz.