Jedna połowa to za mało

Maciej Mroczyński
Porażka z Asseco Prokomem Gdynia (68:73) zepchnęła Anwil Włocławek na szóste miejsce w tabeli. Rywalem podopiecznych Emira Mutapcicza zamiast Czarnych Słupsk będzie Trefl Sopot.

<!** Image 2 align=none alt="Image 169307" sub="Po przegranej z Asseco Prokom włocławianie w pierwszej rundzie play off będą musieli zmierzyć się z Treflem Sopot Fot. Jarosław Czerwiński">Pierwsza połowa była jedną z najlepszych w wykonaniu Anwilu w tym sezonie. Włocławianie znakomicie bronili, wyprowadzali zabójcze kontry i skutecznie ostrzeliwali kosz rywala z dystansu. Niestety, w drugiej połowie role się odwróciły - to gdynianie ogranizali poczynania włocławskiej ekipy w obronie, a im bliżej końca tym bardziej zaznaczała się przewaga gości pod tablicami. W połączeniu ze skutecznym Filipem Widenowem sprawiło, że w końcówce zwycięstwo przypadło gdynianom.

- Plan wykonany, kończymy sezon jako liderzy - powiedział Krzysztof Szubarga, rozgrywający gdynian, który w poprzednim sezonie grał dla włocławian. - Anwil grał świetnie w pierwszej połowie, ale w drugiej połowie nasza mocna defensywa sprawiła, że odnieśliśmy zwycięstwo.

<!** reklama>Porażka z Prokomem i zwycięstwo Polpharmy Starogard Gdański nad Zastalem Zielona Góra sprawia, że w pierwszej rundzie play off włocławianie zmierzą się z Treflem Sopot. Pozostałe pary ćwierćfinałowe tworzą: Asseco Prokom Gdynia - AZS Koszalin, PGE Turów Zgorzelec - PBG Basket Poznań, Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański.

Szerzej o rywalizacji Trefla i Anwilu w piątkowym magazynie „Włocławek”

Warto wiedzieć

• Ćwierćfinały zostaną rozegrane w terminach: 1 kwietnia, 2 kwietnia, 5 kwietnia, 6 kwietnia, 9 kwietnia.
  • Rywalizacja będzie się toczyć do trzech wygranych (best of five), według reguły 2 – 2 – 1. Gospodarzem dwóch pierwszych oraz ewentualnego piątego meczu będzie zespół, który po pierwszym etapie rozgrywek ligowych zajął wyższą lokatę w tabeli.
  • Zespoły zwycięskie awansują do drugiej rundy play off. Drużyny pokonane kończą na tym etapie rywalizację (kolejność zespołów ustalana jest na podstawie tabeli po pierwszym etapie rozgrywek).