Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Jesienne wieczory z siostrami, Whitney i legendami rocka

Jesienne wieczory z siostrami, Whitney i legendami rocka

Mirosława Kruczkiewicz

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Siostry Przybysz podczas koncertu.

Siostry Przybysz podczas koncertu. ©Sławomir Mielnik

Jakie koncerty czekają nas w Dworze Artusa, na Jordankach i w klubie „Od Nowa”?
Siostry Przybysz podczas koncertu.

Siostry Przybysz podczas koncertu. ©Sławomir Mielnik

Wystartowały przebojowo. Ich zespół Sistars takimi piosenkami jak „Sutra” zaskarbił sobie wielu sympatyków. Potem muzyczne drogi sióstr Natalii i Pauliny Przybysz się rozeszły. Pierwsza z powodzeniem wydawała kolejne solowe płyty, zdobywając aż cztery Fryderyki. Jej siostra śpiewała w różnych zespołach. Ale nagrała też solowe albumy, wcześniej pod pseudonimem Pinnawela, ostatnio pod własnym nazwiskiem, też nagrodzone Fryderykami.

Siostry Przybysz znów razem jeżdżą po kraju z koncertami. Pojutrze, 19 października, o godz. 20 wystąpią w toruńskim Dworze Artusa. Zaprezentują piosenki ze swoich solowych płyt, ale będzie wspólny finał. Będą też znani goście. Bilety są po 79 zł.Dwa dni później, w niedzielę 21 października, o godz. 19 z tej samej sceny popłyną wielkie przeboje niezapomnianej amerykańskiej megagwiazdy pop Whitney Houston. Ambitnego zadania interpretacji tych niełatwych dla wykonawcy piosenek podjęła się Monika Urlik, finalistka pierwszej edycji programu telewizyjnego „The Voice of Poland”. Obdarzona mocnym głosem wokalistka ma już w dorobku płytę - „Nie wie nikt”. Bilety na koncert, który jest kolejną propozycją „Artus Festivalu”, kosztują 25 i 30 zł.

Następnym koncertem tego festiwalu będzie - w przyszłą sobotę 27 października - występ Roberta Kasprzyckiego z zespołem. Wykonawca autorskich utworów z niebanalnymi słowami, w tym przebojowego „Nieba do wynajęcia”, przed laty laureat Festiwalu Piosenki Studenckiej, świętuje 25-lecie pracy artystycznej.Miłośników piosenek z tekstami literackimi, ważnymi i pięknymi, zainteresuje też pewnie koncert na Jordankach w pierwszy weekend listopada. Śpiewający aktor Michał Bajor wystąpi tam z programem „Od Kofty do Korcza”, który ma być podsumowaniem dotychczasowej, wieloletniej estradowej kariery artysty. Bilety w cenie od 79 do 119 zł już są do nabycia.

Również świętujące okrągłe urodziny Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” pojutrze, 19 października, zaprasza tych, którzy pamiętają rockowego boomu w Polsce początku lat. 80. zeszłego wieku i tych, którzy nie mogą pamiętać . O godz. 20 w 60-letnim już klubie przy Gagarina wystąpią legendarna grupa Dezerter i jej rówieśnik, toruńska Rejestracja. Bilet w przedsprzedaży kosztuje 37, a w dniu koncertu 45 zł.

Gwiazda sobotniego wieczoru w „Od Nowie” także rozpoczynała karierę w Toruniu. Obsypany nagrodami Tomasz Organek z zespołem zagra o godz. 20. Bilety - po 50 i 60 złotych.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo