Jest odpowiedź MZD na stanowisko radnych Czasu Mieszkańców...

Jest odpowiedź MZD na stanowisko radnych Czasu Mieszkańców ws. ul. Odrodzenia

n

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Jest odpowiedź MZD na stanowisko radnych Czasu Mieszkańców ws. ul. Odrodzenia

©Grzegorz Olkowski

Po tym, jak klub radnych Czasu Mieszkańców opublikował w mediach bardzo krytyczną opinię dotyczącą wczorajszych korków wywołanych rozpoczętym remontem ul. Odrodzenia, otrzymaliśmy odpowiedź Miejskiego Zarządu Dróg. Jej treść publikujemy poniżej w całości.
Jest odpowiedź MZD na stanowisko radnych Czasu Mieszkańców ws. ul. Odrodzenia

©Grzegorz Olkowski

"W odpowiedzi na list Radnych klubu Czas Mieszkańców, zamieszczony w internetowym wydaniu Gazety Wyborczej i Nowościach, w którym ostrej krytyce został poddany termin realizacji remontu ul. Odrodzenia, jak również jego organizacja, pragnę poinformować, że nieprawdą jest, iż - cytuję: „działamy przeciwko mieszkańcom”.

Remont rozpoczęliśmy od wyznaczenia koniecznych objazdów i udrożnienia tras alternatywnych.
Otworzyliśmy więc ciąg komunikacyjny Trasa Średnicowa Północna - Szosa Chełmińska – Bema, jako możliwy objazd dla kierowców zmierzających m.in. w kierunku centrum. Skorelowaliśmy roboty z pracami realizowanymi w ramach Bit-City na ul. Warszawskiej i Wałach gen. Sikorskiego. Dopiero po ich zakończeniu ruszył remont ul. Odrodzenia. Same prace remontowe - dla zminimalizowania utrudnień - zostały podzielone na dwa etapy.

W planowaniu działań zostało uwzględnionych wiele czynników, m.in. kłopoty jakie może wywołać zimowa aura, czy też otwarcie sali na Jordankach. Uwzględniliśmy również ruch tranzytowy na ul. Odrodzenia, przekierowując go na alternatywne odcinki dróg. Informacje o objazdach zostały zaś ustawione na Drogach Krajowych nr 15 oraz 80, przebiegających przez Toruń.

Po wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu obowiązującej na czas remontu północnej jezdni ulicy Odrodzenia - wspólnie z Policją i Wydziałem Gospodarki Komunalnej - ocenialiśmy i wprowadzaliśmy korekty. Pierwsze zostały zastosowane już wczoraj (26.08). Na placu Towarzystwa Miłośników Torunia została wyłączona sygnalizacja świetlna. Zmiany zostały wprowadzone także na Wałach gen. Sikorskiego. Kierowcy jadący w kierunku placu Rapackiego mają teraz do dyspozycji dwa pasy ruchu. A jednak - pomimo zastosowanego oznakowania pionowego i poziomego – jeździli na pamięć i korzystali tylko z jednego.

Z obserwacji wynika, że najwięcej trudności sprawiała kierowcom nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu Grudziądzka - Szosa Chełmińska. Obecnie pierwszeństwo mają kierowcy jadący z ulicy Grudziądzkiej. I tutaj, mimo zastosowanego wyraźnego oznakowania, zwyciężało przyzwyczajenie. Dlatego też na znakach zostały zamontowane lampy ostrzegawcze. Dziś (27.08) rano z kolei włączona została na stałe zielona strzałka na skrzyżowaniu Szosa Chełmińska - Czerwona Droga (prawoskręt), co znacznie usprawniło ruch w tym rejonie.

Wczoraj wieczorem służby cały czas monitorowały sytuację w tym rejonie po rozpoczęciu pokazów Festiwalu Bella Skyway i nie odnotowano trudności.

Szanowni Radni. Dziś po wprowadzeniu wszystkich wymienionych wyżej korekt sytuacja w rejonie remontu jest cały czas monitorowana. Nie ma korków, a ruch odbywa się w miarę sprawnie. To znak, że mieszkańcy korzystają już z alternatywnych połączeń i zapoznali się z nową organizacją ruchu.

Z poważaniem
Mateusz Kurzawski
z-ca dyrektora MZD"


Więcej informacji oraz stanowisko Czasu Mieszkańców znajdziesz tutaj: http://nowosci.com.pl/339785,Organizacyjny-blamaz-w-sercu-Torunia-Lawina-krytyki-za-remont-Odrodzenia-ZDJECIA.html

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo