Juniorzy Katarzynki powalczą o awans do finału

Od dzisiaj do niedzieli w hali toruńskiego „Spożywczaka” o awans do turnieju finałowego powalczą juniorzy MKS-u Katarzynki Toruń i MMKS-u Junaka Włocławek.

<!** Image 2 align=none alt="Image 171177" sub="Tomasz Gielo (na zdjęciu z prawej) i Przemysław Karnowski są najskuteczniejszymi zawodnikami Katarzynki Toruń w rozgrywkach juniorów / Fot. Jacek Smarz">O dwa miejsca premiowane awansem będą walczyły jeszcze zespoły WKK Wrocław i Czarnych Słupsk.

Podopieczni Bonifacego Karnowskiego triumfowali w ćwierćfinale rozgrywanym w Stalowej Woli. Pokonali kolejno miejscową Stal 95:62, MKKS Rybnik 75:51 i PBG Basket Junior Poznań 88:68.

<!** reklama>Również WKK zakończyło turniej ćwierćfinałowy z kompletem zwycięstw. Dolnośląska ekipa pokonała SKS Starogard Gdański 104:41, ŁKS Łódź 79:59 i Wisłę Kraków 95:50. Z drugiego miejsca awans wywalczyły z kolei Junak. Podopieczni Marcina Badyny w Sopocie pokonali MOSM Bytom 68:59 i GTK Gliwice 53:46 oraz ulegli Treflowi 47:85. Czarni zaś w Warszawie przegrali z miejscową Polonią 81:86 i pokonali Spójnię Starogard Gd. 69:56 oraz Unię Tarnów 96:36.

Do turnieju finałowego (odbędzie się w dniach 11.05 - 15.05.2011) awansują po dwa zespoły z każdej grupy z miejsc 1-2. Organizator będzie znany po wyłonieniu kompletu finalistów. Pozostałe turnieje półfinałowe zostaną rozegrane w Sopocie, Gdyni i Poznaniu.

Fakty

Terminarz turnieju półfinałowego

Piątek, 29 kwietnia: godz. 15:30 WKK Wrocław - STK Czarni Słupsk i g. 19 MKS Katarzynka Toruń - MMKS Junak Włocławek

Sobota, 30 kwietnia: g. 15 Czarni - Junak i g. 17 Katarzynka - WKK

Niedziela, 1 maja: g. 11 Junak - WKK i g. 13 Katarzynka - Czarni