Justyna druga, Adam ósmy

Krzysztof Wypijewski
Kowalczyk przegrała tylko z Marit Bjoergen. Z kolei na mamucim obiekcie w Planicy Adam Małysz zajął ósme miejsce. Do trzeciego w klasyfikacji Pucharu Świata Andreasa Koflera odrobił 8 oczek.

To ostatni weekend ze sportami zimowymi w tym sezonie i pożegnanie Adama Małysza z Pucharem Świata. Orzeł z Wisły marzy o tym, aby zakończyć karierę na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej (obecnie jest czwarty).<!** reklama>

Wczoraj w Planicy nasz skoczek zajął 8. lokatę i do wyprzedzającego go w klasyfikacji PŚ Andreasa Koflera traci 27 oczek. O tym, kto stanie na podium zadecyduje niedzielny konkurs (dziś zmagania drużynowe).

Wczoraj bezkonkurencyjni okazali się Austriacy. Wygrał Gregor Schlierenzauer przed Thomasem Morgensternem i Martinem Kochem.

Z piątki Polaków, do drugiej serii awansowało czterech. Oprócz Małysza, także Kamil Stoch (ostatecznie siódmy), Piotr Żyła (dwudziesty szósty) i Stefan Hula (trzydziesty). Odpadł Tomasz Byrt (trzydziesty trzeci).

Wyniki: 1. Gregor Schlierenzauer (219/226), 2. Thomas Morgenstern (217,5/224), 3. Martin Koch (210/222,5)... 7. Kamil Stoch (206,5/213,5), 8. Adam Małysz (201,5/215,5), 26. Piotr Żyła (190,5/190,5), 30. Stefan Hula (190/173,5), 33. Tomasz Byrt (178,5).

Klasyfikacja Pucharu Świata: 1. Thomas Morgenstern 1721, 2. Simon Ammann 1349, 3. Andreas Kofler 1120, 4. Adam Małysz 1093, ... 10. Kamil Stoch 639.

Znów za Bjoergen...

Biegaczki kończą sezon finałowymi zawodami Pucharu Świata w Falun. Przed wczorajszym biegiem na 2,5 km techniką klasyczną Justyna Kowalczyk, która ma już zapewnioną Kryształową Kulę, otwarcie przyznała, że brakuje jej stuprocentowej koncentracji. W piątek nie było jednak tego widać. Polka walczyła jak lwica i kiedy minęła linię mety z czasem 9:11,9 sek. wydawało się, że wreszcie uda się jej pokonać Marit Bjoergen. Niestety, rywalka znów okazała się szybsza. Ostatecznie Norweżka wygrała z Kowalczyk o ponad 10 sekund. Trzecia była Therese Johaug (12,9 sek. straty).

Dziś bieg łączony 5 km + 5 km, a jutro wyścig na dochodzenie na 10 km.