Justyna Święty-Ersetic blisko medalu. Rozczarowali kulomioci

Na zdjęciu Justyna Święty-Ersetic
Na zdjęciu Justyna Święty-Ersetic Arkadiusz Wojtasiewicz
Za nami 2. dzień halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Belgradzie.

Biało-czerwonym nie udało się zdobyć w sobotę medalu.

Najbliżej podium była Justyna Święty-Ersetic. Zawodniczka AZS AWF Katowice finałowy bieg na 400 metrów zakończyła na 4. miejscu (51.40). Wygrała Shaunae Mille-Uibo z Bahamów (50.31).

W kokursie kulomiotów mieliśmy Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka. Żaden z naszych nie awansował jednak do finałowej „ósemki”.

W eliminacjach sprintu na 60 metrów odpadł w sobotę Adrian Brzeziński z Torunia.

Przypomnijmy, że w piątek srebro wywalczyła urodzona w Bydgoszczy, była zawodniczka Zawiszy – Adrianna Sułek. Polka zdobyła w 5-boju 4851 punktów i ustanowiła rekord Polski.

Czwarta w finale sprintu na 60 metrów była Ewa Swoboda.

W niedzielę zakończenie rywalizacji. Transmisje na ogólnodostępnym kanale TVP Sport.