Już wkrótce czeka nas wielkie święto wodniaków

Już wkrótce czeka nas wielkie święto wodniaków

red

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Już wkrótce czeka nas wielkie święto wodniaków

©Polska Press

22-24 czerwca odbędzie się XI Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz 53˚N, 18˚E”. Jakie atrakcje czekać nas będą na Wyspie Młyńskiej?
Już wkrótce czeka nas wielkie święto wodniaków

©Polska Press

Ster na Bydgoszcz to przede wszystkim spotkania żeglarzy, wodniaków i innych podróżników, ale to także wielkie święto muzyczne. Każdego roku w sercu Bydgoszczy paradom jednostek pływających czy zmaganiom wioślarzy towarzyszą koncerty gwiazd.

W tym roku usłyszymy koncert Rockowo i symfonicznie, w którym muzycy klasyczni połączą siły z wokalistami grupy AudioFeels w największych hitach światowego rocka.
W trakcie Steru na Bydgoszcz usłyszymy też Annę Karwan, znaną z programu The Voice of Poland, Agę Zaryan, wielokrotną laureatkę tytułu Wokalistki Roku magazynu Jazz Forum, a także grupę Mikromusic, łączącą jazz, trip-hop i rocka z elementami muzyki ludowej.

Zobacz też: Czy sprawdziłbyś się jako operator 112?Oczywiście, nie obędzie się bez spotkań z ciekawymi gośćmi. W ramach festiwalu, odbędzie się pierwsze w Polsce publiczne spotkanie z kapitanem Mariuszem Koperem i oficer Hanną Leniec od czasu zakończenia ich światowego rejsu. Załoga jachtu Katharsis II opowie o swojej wielomiesięcznej wyprawie wokół Antarktydy. Więcej o tym wydarzeniu na stronie festiwalu.

Jak co roku, nie zabraknie też sportowych atrakcji i innych wydarzeń tematycznie związanych z wodą. Przed nami warsztaty żeglarskie dla dzieci, parada jednostek pływających, wyścigi smoczych łodzi, rejsy katamaranem, spływ kajakowy, pokazy KSW Bydgoszcz Brdyujście PTTK, regaty Wioślarskiej Ligi Czwórek, Bydgoski Charytatywny Wyścig Kaczek czy Wielki Wyścig Butelkowy. Kto w tym roku wystartuje w wyścigu?

To oczywiście tylko część z atrakcji, jakie będą na nas czekać przez trzy festiwalowe dni. W programie znalazł się m.in. jarmark ze specjałami z różnych regionów Polski, taneczna biesiada z Janem Klimentem w Tawernie nad Brdą, a także liczne towarzyszące imprezie warsztaty, wystawy, plener malarski czy noc muzealna. Wszystkie atrakcje i koncerty – WSTĘP WOLNY!

Zobacz również: Gwara młodzieżowa lat 70.XI Bydgoski Festiwal Wodny „Ster na Bydgoszcz 53˚N, 18˚E” odbędzie się na Wyspie Młyńskiej w dniach 22-24 czerwca 2018 r. Więcej informacji i szczegółowy program można znaleźć na www.sternabydgoszcz.pl oraz na Facebooku. Zapraszamy!

Zobacz również:
Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Warto zobaczyć

Najpiękniejsze torunianki na Instagramie!

Najpiękniejsze torunianki na Instagramie!

Najlepsze szkoły jazdy w Toruniu! [RANKING ZDAWALNOŚCI]

Najlepsze szkoły jazdy w Toruniu! [RANKING ZDAWALNOŚCI]

Które niedziele są wolne od handlu?

Które niedziele są wolne od handlu?