Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kamery polują na osoby zaśmiecające lasy

Robert Bondzelewski
Dzikie wysypiska śmieci to obraz często spotykany w naszej gminie. Dzięki fotopułapkom ma się to zmienić
Dzikie wysypiska śmieci to obraz często spotykany w naszej gminie. Dzięki fotopułapkom ma się to zmienić Robert Bondzelewski
Straż Gminna nie ustaje w walce ze sprawcami dzikich wysypisk śmieci, a pomocne w tym przypadku są zakupione niedawno fotopułapki.

Już na początku ich działania ujęto trzy osoby, które zaśmiecały lasy, o czym pisaliśmy dwa tygodnie temu. W miniony wtorek (29 kwietnia) liczba złapanych na gorącym uczynku zwiększyła się o kolejne trzy osoby. Tym razem próbowali wyrzucić śmieci w okolicach półwyspu grodzieńskiego, przy ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Zalesiu i na terenie wsi Witkowo. Sprawcy ukarani zostali mandatami w wysokości 500 zł.

- Fotopułapka to mała kamerka, która na bieżąco zapisuje i przekazuje drogą radiową obraz osobie, która widzi go na specjalnym odbiorniku. Nagrany materiał jest wystarczającym dowodem na to, aby ustalić sprawcę wykroczenia - wyjaśnia Katarzyna Orłowska z UG Chełmża. - Strażnik gminny umieszcza urządzenia w wytypowanych miejscach, szczególnie narażonych na zaśmiecanie czy dewastację. Z oczywistych przyczyn nie zdradzimy ile takich kamer pracuje i gdzie są umieszczone.

Działania Straży Gminnej, także przy pomocy przenośnych kamer, mają na uwadze środowisko naturalne i porządek. Mają skutecznie ograniczyć i likwidować miejsca powstawania dzikich wysypisk śmieci. Po ostatnich zatrzymaniach zakup fotopułapek przez Straż Gminną okazuje się jak najbardziej uzasadniony. Pod oko kamer w najbliższym czasie trafią także przystanki autobusowe, które niedawno zostały odnowione, a już są niszczone przez wandali.

Przypominamy, że odpady odpowiednio posegregowane do pojemników lub worków odbierze od nas Zakład Gospodarki Komunalnej, a te większe i niesegregowalne (m.in. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony, tekstylia) należy wywieźć do PSZOK (Chełmża, teren ZGK ul. Toruńska 1, poniedziałek - piątek w godz. 10-18, soboty w godz. 10-14). Korzystanie z PSZOK dla mieszkańców gminy jest bezpłatne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska