Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Kasy na Dworcu Autobusowym czynne za krótko. Czy to się...

Kasy na Dworcu Autobusowym czynne za krótko. Czy to się zmieni?

Szymon Spandowski

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Automaty do biletów na toruńskim Dworcu Autobusowym

Automaty do biletów na toruńskim Dworcu Autobusowym ©Nadesłana

Toruń jest miastem turystycznym, odwiedzanym m.in. w weekendy. W tym czasie jednak kasy biletowe na Dworcu Autobusowym są zamknięte. Na miejscu bilety można kupić w automatach, bądź przez internet, jednak nie wszyscy sobie z tym radzą.
Automaty do biletów na toruńskim Dworcu Autobusowym

Automaty do biletów na toruńskim Dworcu Autobusowym ©Nadesłana

Skontaktował się z nami pan Andrzej, który kilka dni temu wybrał się na toruński Dworzec Autobusowy, aby przedłużyć bilet miesięczny. Przy ulicy Dąbrowskiego można tego dokonać korzystając z biletomatów, Czytelnik musiał jednak dokonać korekty trasy, a takie zmiany można zrobić tylko w kasie. Problem jednak w tym, że okienka są czynne tylko do godziny 17 i - jak mówi pan Andrzej - równo z jej wybiciem zostały zamknięte, chociaż przed nimi nadal stali klienci.

Zobacz też:- Może zarządzający dworcem się zdziwią, ale ludzie też pracują do godzin popołudniowych, m.in.
zarabiając na miesięczny i mają prawo oczekiwać, żeby firma Arriva chociaż trochę wyszła naprzeciw potrzebom klientów - denerwuje się Czytelnik, dziwiąc się jeszcze, że w weekendy kasy są w ogóle nieczynne.

- Kasa na Głównym Dworcu autobusowym nieczynna w weekendy, w mieście turystycznym, gdzie wiadomo, że Toruń najwięcej ludzi odwiedza w weekend właśnie, poza tym do szkół dojeżdżają ludzie uczący się zaocznie - mówi. - W jakim mieście bym nie był, nawet w Bydgoszczy, kasy były czynne do 20 przynajmniej. Nie może być i tak u nas?

- Godziny otwarcia kas biletowych na dworcu zostały ustalone w oparciu o analizę zainteresowania klientów - mówi Joanna Parzniewska, rzeczniczka firmy Arriva. - Warto zwrócić uwagę, że w ostatnie trzy i pierwsze trzy dni miesiąca kasy biletowe są czynne od godz. 7 do ostatniego klienta, w pozostałe dni od godz. 8 do 17. Dodatkowo na dworcu w Toruniu uruchomiliśmy 4 nowoczesne biletomaty, które oferują możliwość przedłużenia biletu miesięcznego zapisanego na karcie oraz zakup biletów jednorazowych. Ponadto bilet na przejazd można zakupić również poprzez internet za pośrednictwem strony www.arriva.pl lub aplikacji mobilnej. Naszym celem jest aby zakup biletów był dostępny w jak najszerszej ilości kanałów sprzedażowych.

Zobacz również:Tu jednak warto zwrócić uwagę na to, o czym wspomniał również pan Andrzej, że osoby starsze bilety kupują najczęściej w kasie.


Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo