Katarzyna Kawa i Alicja Rosolska przegrały w finale warszawskiego turnieju WTA

fb
Sylwia Dabrowa
W niedzielnym finale deblowym na kortach warszawskiej Legii polska para Katarzyna Kawa/Alicja Rosolska przegrała z duetem Anna Danilina/Anna-Lena Friedsam 4:6, 7:5, 10:5.

Pierwszy set zaczął się fantastycznie dla Polek, bo wygrały pierwsze dwa podania rywalek i prowadziły już 3:0. Niestety co ugrały to natychmiast oddały - i Kawa i Rosolska przegrały po kolejne dwa gemy serwisowe i przegrały seta 4:6.

Druga odsłona zaczęła się podobnie do pierwszej, czyli od przełamania przez Polki. Obie pary wygrywały swoje podania przez dłuższy czas i Kawa z Rosolską miały nawet piłkę setową, ale ostatecznie dały się przełamać. Szybko się jednak odwdzięczyły i wygrały seta 7:5.

Niestety na super tie-break nie starczyło sił. Zagraniczna para nie dała Polkom najmniejszych szans wygrywając 10:5.