nowosci.com.pl

Katarzynki nie dały rady, ale powalczyły. Arka Gdynia natrudziła się w meczu z Energą [zdjęcia]

Przez ponad dwie i pół kwarty Energa Toruń tylko minimalnie przegrywała z Arką Gdynia. W hali "Spożywczaka" pachniało niespodzianką,

Jacek Smarz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Przez ponad dwie i pół kwarty Energa Toruń tylko minimalnie przegrywała z Arką Gdynia. W hali "Spożywczaka" pachniało niespodzianką, ale ostatecznie rywalki zdołały powiększyć swoją przewagę. Końcowy wynik - 44:66 - nie oddaje jednak zbyt dobrze przebiegu spotkania.

Arka przyjechała do Torunia mając w dorobku 11 wygranych i 0 porażek, podczas gdy Energa przystąpiła do spotkania z 2 wygranymi i 9 przegranymi. Tej różnicy długo nie było jednak widać. Obie drużyny nie popisywały się skutecznością w ataku - Katarzynki uzyskały zaledwie 27% trafień z gry, ale Arka długo nie była lepsza - ostatecznie uzyskała wprawdzie 41%, ale tylko dzięki przewadze w końcówce.

Torunianki potrafiły napsuć faworytkom sporo krwi w obronie, regularnie podwajając rywalki i w ten sposób nie ułatwiając im oddawania rzutów i rozgrywania piłki. Arka miała wyraźną przewagę pod koszem (w całym meczu 45 zbiórek, w tym 15 w ataku), ale nie przekładało się to na wynik. Do przerwy Energa przegrywała tylko 30:32.

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty gdynianki prowadziły tylko pięcioma punktami. Niestety, przy stanie 40:45 Energa stanęła. Faworytki rzuciły tymczasem 13 punktów z rzędu i mecz był rozstrzygnięty.

- Mój zespół wykonał dobrą pracę - powiedziała mimo to Elen Szakirowa, trener torunianek. - Grałyśmy z mocnym zespołem, który miał bardzo wiele zbiórek. W pierwszej połowie trzymałyśmy jednak tempo gry i wyglądało to dobrze. W kolejnych meczach będzie jeszcze lepiej.

- Szkoda czwartej kwarty, bo gdyby nie ona to wrażenie byłoby lepsze - dodała Emilia Tłumak, kapitan Energi. - Myślę jednak, że mecz mógł się podobać. Podeszłyśmy do niego bez kompleksów, bo wiedziałyśmy, że to Arka musi wygrać, a my możemy. Przez dwie i pół kwarty pokazywałyśmy niezłą koszykówkę i szkoda, że wynik nie jest trochę niższy.

Energa Toruń - Arka Gdynia 44:66 (12:17, 18:15, 10:22, 4:12)