Katarzynki straciły więcej niż powinny

Różnicą trzydziestu trzech punktów (93:60) zespół Energi Toruń pokonał w meczu trzeciej kolejki rozgrywek Ford Germaz Ekstraklasy drużynę Widzewa Łódź.

<!** Image 3 align=none alt="Image 197500" sub="Adrianne Ross (przy piłce) tylko w pierwszej kwarcie zdobyła 13 punktów. W całym meczu znów była najskuteczniejszym graczem Energi [Fot.: Adam Zakrzewski]">Katarzynki zgodnie z oczekiwaniami nie miały większych problemów z pokonaniem niżej notowanego rywala.

W 9. min. torunianki, po punktach Adrianne Ross, prowadziły 25:13. Warto dodać, że w tym momencie Amerykanka miała na swoim koncie już tyle samo punktów, co cały przeciwny zespół.

Nieco słabsza w wykonaniu miejscowych była druga kwarta. Przyjezdne pod koniec tej części gry zmniejszyły straty do dziesięciu punktów (40:30 dla Energi), ale na przerwę schodziły przegrywając już 30:45. <!** reklama>

Po zmianie stron znów można było zobaczyć bardzo dobrą grę w wykonaniu Katarzynek. Ich przewaga rosła w szybkim tempie. Pod koniec trzeciej kwarty było 64:39, a w 36. min., po punktach Lauren Bell, już nawet 80:43.

Pierwsza „trójka” w ekstraklasie

W końcówce na boisku pojawiła się Roksana Płonka. Najmłodsza koszykarka w zespole szybko zdobyła pierwsze punkty. Po podaniu Bell trafiła zza linii 6,75 m. Kibice jej pierwsza „trójkę” w karierze na parkietach ekstraklasy nagrodzili brawami.

- Musimy być zadowoleni z tego wyniku - powiedział po meczu Elmedin Omanić. - Pogratulowałem jednak dziewczynom tylko gry w trzeciej kwarcie i ośmiu minut w pierwszej kwarcie. Obawiałem się tego spotkania. Nie chciałem, żeby zespół stracił więcej niż pięćdziesiąt punktów. Tego założenia nie udało się zrealizować

Zadowolona z wyniku była też Paulina Misiek, choć zwróciła uwagę na mankamenty w grze zespołu.

- Na pewno cieszy nas kolejne zwycięstwo - zaznaczyła. - Są momenty dobrej gry, ale, niestety, zdarzają się słabsze okresy. Jest dużo nonszalancji w naszym wykonaniu i nie gramy tego, co powinnyśmy. Będziemy jednak pracowały nad tymi elementami i wierzę, że nasza postawa będzie jeszcze lepsza.

Artego lepsze w Pruszkowie

W innych meczach 3. kolejki: CCC Polkowice - ROW Rybnik 73:49 (13:18, 19:9, 21:12, 20:10), KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - AZS OPTeam Rzeszów 76:44 (22:10, 17:11, 19:18, 18:5) i Matizol Lider Pruszków - Artego Bydgoszcz 62:69 (22:24, 16:18, 11:13, 13:14).

Spotkanie BI Gdynia z PTK Pabianice zostało przełożone na 24 października. Pauzowała Wisła Kraków.

W trakcie sezonu zasadniczego o kolejności w tabeli decyduje w pierwszym rzędzie stosunek (wynik dzielenia) liczby zwycięstw do liczby rozegranych meczów.

30:15, 15:15, 21:9, 27:21

Energa: A. Ross 26 (2x3), W. Idczak 19 (4), M. Koc 13, E. Tłumak 8 (2), N. Michael 7 oraz M. Cvetanović 7, L. Bell i P. Misiek po 5, R. Płonka 3 (1)

Widzew: L. Jankowska 15, M. Chomicka 11 (3), A. Tondel 9, A. Pawlak 7 (1), M. Rzeźnik 0 oraz K. Bednarczyk 8 (2), A. Dziwińska 4, A. Modelska 3 (1), L. Kopczyk 3, M. Hylewska 0