KH Energa Toruń walczy o półfinał. Druga dogrywka! [zdjęcia]

JP
Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie
Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie Agnieszka Bielecka
Ale to były emocje! KH Energa w ostatnich sekundach wywalczył dogrywkę, ale tam jednak lepszy był mistrz Polski. W poniedziałek kolejny mecz na Tor-Torze.

KH Energa Toruń - JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1)

Bramki: 0:1 Górny - Bryk, Rac (9:04), 1:1 Arrak (26:35, karny), 1:2 Paś - Nalewajka (30:22), 2:2 Karczocha -Szabanow, Szkodenko (59:41), 2:3 Rac - Horzelski (73:24)
KH ENERGA: Studziński - Szkodenko, Jaworski, Szabanow, Arrak, Huhdanpaa - Kuraszow, Szkrabow, Vasjonkin, M. Kalinowski, K. Kalinowski - Kozłow, Rodionow, Limma, Karczocha, Syty - Bajwenko, Skólmowski, Zając, Rożkow, Olszewski.

Torunianie dobrze rozpoczęli play off. Z dwóch pierwszych wyjazdów do Jastrzębie przywieźli jedno zwycięstwo po dogrywce, przerywając tym samym serię pięciu kolejnych porażek z JKH GKS. Aby nie zmarnować zdobytego z dużym trudem kapitału, należało wygrać teraz dwa mecze na Tore-Torze, co postawiłoby torunian w świetnej sytuacji w tej parze.

Że nie będzie łatwo, przekonały już pierwsze minuty. To goście zyskali inicjatywę na lodzie, czego efektem była feralna 9. minuta. Najpierw kara dla gości, ale niespełna minutę później dołączył do niego Robert Arrak. Więcej miejsca na lodzie pasowało JKH GKS, który zaraz po wznowieniu i wygraniu bulika objął prowadzenie.

Drugą bramkę torunianie stracili, gdy... grali w liczebnej przewadze. Nie udało się wtedy wykorzystać 4-minutowej kary dla Egilsa Kalnsa. A szkoda, bo chwilę wcześniej szarżujący na bramkę JKH GKS Arrak był faulowany i wyrównał z karnej zagrywki.

W końcówce meczu torunianie nie wykorzystali przewagi dwóch graczy na lodzie. Już prawie nie było nadziei, gdy na 19 sekund przed końcem drugą w tej serii dogrywkę zapewnił KH Enerdze Robert Karczocha.

Tam początkowo więcej z gry mieli gospodarze, nie wykorzystali m.in. przewagi 4 na 3. Potem coraz groźniejsze były ataki mistrzów Polski i wreszcie Roman Rac wywalczył krążek za bramką Studzińskiego, zagrał do Marcina Horzelskiego, a ten bez namysłu uderzył mocno i celnie.

W rywalizacji do czterech zwycięstw JKH GKS prowadzi teraz 2:1. Mecz numer cztery dziś o godz. 18.30 na Tor-Torze.