KH Energa Toruń zwyciężyła Zagłębie w Sosnowcu

LN
Grzegorz Olkowski
Udostępnij:
Hokeiści KH Energi pokonali w Sosnowcu miejscowe Zagłębie. Duży wpływ ich sukces miała druga tercja, którą wygrali 4:1.

Mecz nie miał wielkiego znaczenia, bo karty przed fazą play off są już w tej części tabeli niemal rozdane. Ponieważ jednak obie drużyny w poprzednich czterech meczach wypadły w bezpośredniej konfrontacji idealnie na remis (po 6 pkt, bramki 14:14) zagrały o to, by udowodnić rywalowi wyższość w tym sezonie. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszli torunianie.

Po pierwszej, bezbramkowej tercji, w drugiej na prowadzenie po golu Michaiła Syrojeżkina w 27. min. wyszli gospodarze. To jakby rozjuszyło gości, szczególnie Roberta Arraka. Do końca tej części torunianie zdobyli bowiem cztery gole, a młody Estończyk miał udział w każdym z nich!

W trzeciej tercji sosnowiczanie doprowadzili do stanu 3:4 w 48. minucie. Sytuację uspokoił nieco Michał Zając, strzelając piątą bramkę w 55 minucie. Pod koniec meczu gospodarze wycofali bramkarza, ale skończyło się to na kolejnym golu dla gości. Jego autorem był nie kto inny, jak... Robert Arrak.

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 3:6 (0:0, 1:4, 2:2)

1:0 M. Syrojeżkin - A. Wasiljew, J. Nikiforow (26:05), 1:1 M. Kalinowski - P. Kogut, R. Arrak (27:22), 1:2 R. Arrak - P. Kogut (36:28; 4 na 4), 1:3 R. Arrak - A. Jaworski (38:47), 1:4 P. Kogut - R. Arrak (39:26; w osłabieniu), 2:4 O. Jaśkiewicz - J. Rzeszutko (45:35), 3:4 J. Rzeszutko - O. Jaśkiewicz, R. Baszyrow (47:52), 3:5 M. Zając - R. Korczocha, H. Limma (54:17), 3:6 R. Arrak (59:45, do pustej bramki)