Kino Centrum w CSW w najbliższych dniach proponuje widzom...

Kino Centrum w CSW w najbliższych dniach proponuje widzom kilka ciekawych seansów

Paulina Błaszkiewicz

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

W filmie „Wszyscy wiedzą“, który zostanie pokazany w najbliższą środę w rolach głównych występują Penelope Cruz i Javier Bardem

W filmie „Wszyscy wiedzą“, który zostanie pokazany w najbliższą środę w rolach głównych występują Penelope Cruz i Javier Bardem ©materiały prasowe Kina Centrum

Jutro widzowie mogą zobaczyć film „Wszyscy wiedzą“. Z kolei 21 marca gościem kina będzie Gabriela Muskała.
W filmie „Wszyscy wiedzą“, który zostanie pokazany w najbliższą środę w rolach głównych występują Penelope Cruz i Javier Bardem

W filmie „Wszyscy wiedzą“, który zostanie pokazany w najbliższą środę w rolach głównych występują Penelope Cruz i Javier Bardem ©materiały prasowe Kina Centrum

Film „Wszyscy wiedzą“ to przebój europejskich kin z wielkimi kreacjami filmowej pary: Penélope Cruz i Javiera Bardema. Najnowszy obraz dwukrotnego laureata Oscarów Asghara Farhadiego to przejmująca opowieść o wielkiej miłości i sekretach rodzinnych.

- Pokażemy ten film w ramach dziesiątego już spotkania filozoficznego, które organizujemy wraz z Instytutem Filozofii UMK - mówi Piotr Waśniewski, jeden z kuratorów Kina Centrum w Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu“.

Co w repertuarze?Pokaz filmu „Wszyscy wiedzą“ odbędzie się w Kinie Centrum jutro o godzinie 18.30.Po filmie rozpocznie się dyskusja z udziałem dr hab. Krzysztofa Abriszewskiego z Zakładu Filozofii Współczesnej w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Warto zwrócić uwagę również na pozostałe filmy w repertuarze kina.

Widzowie mogą zobaczyć również film o Marinie Abramović „Artystka obecna“. Warto go zobaczyć zwłaszcza przed wystawą artystki w CSW. Film pokazuje kim jest performerka, która od 40 lat poddaje swoje ciało ekstremalnym doświadczeniom, a widzów/uczestników swoich dzieł wprowadza w różne stany emocjonalne. Warto też zwrócić uwagę na „Faworytę“ w reżyserii Jorgosa Lantimosa ze znakomitą Olivią Colman w jednej z głównych ról. Aktorka za rolę w tym filmie została nagrodzona Oscarem.- Serdecznie zapraszam na te dwa wyjątkowe filmy, a już 21 marca zachęcam widzów do udziału w spotkaniu z Gabrielą Muskałą. Aktorka będzie gościem naszego kina, a my korzystając z okazji przypomnimy ostatni film Agnieszki Smoczyńskiej pt. „Fuga“ z jej znakomitą rolą - zapowiada Piotr Waśniewski.

Dodajmy, że Gabriela Muskała poza tym, że zagrała główną rolę w filmie „Fuga“, napisała też scenariusz. Jak mówiła w wielu wywiadach, rola kobiety, która traci pamięć była jedną z najważniejszych w jej aktorskim dorobku. W filmie partneruje jej Łukasz Simlat.

Bilety do Kina Centrum kosztują 12 i 14 złotych. Można je kupić w recepcji Centrum Sztuki Współczesnej tuż przed pokazem.

Zobacz także: Marina Abramović w Toruniu [WIDEO]

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo