Klęska Energi Toruń w meczu z ACS Sepsi

(LN)
Podopieczne Algirdas Paulauskasa przegrały na wyjeździe z ACS Sepsi 49:71
Podopieczne Algirdas Paulauskasa przegrały na wyjeździe z ACS Sepsi 49:71 Jacek Smarz
Trzeciej z rzędu porażki w rozgrywkach EuroCup doznały koszykarki Energi Toruń. Podopieczne Algirdasa Paulauskasa przegrały na wyjeździe z ACS Sepsi 49:71 i spadły na ostatnie miejsce w tabeli.

Tym samym Rumunki zrewanżowały się naszym koszykarkom za porażkę w Arenie Toruń 69:84.

Na początku obie drużyny popełniały sporo błędów. Wydawało się, że szybciej nerwy opanowały torunianki. W siódmej minucie, po celnym rzucie za trzy punkty Agnieszki Skobel, nasze koszykarki prowadziły 7:3. Później do głosu doszły gospodynie. ACS Sepsi pierwszą kwartę wygrał 13:12.

Druga kwarta to popis miejscowych. Rumunki z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Gospodynie do przerwy prowadziły już 40:26.

W kolejnej kwarcie podopieczne Algirdasa Paulauskasa nawiązały walkę z miejscową ekipą, ale tę część rywalizacji przegrały 15:16.

W kolejnej odsłonie rywalki jeszcze powiększyły swoją przewagę nad Energą i ostatecznie wygrały 71:49.

W innym meczu grupy D: Piešťanské Čajky - Hatay BB 57:63

ACS Sepsi – Energa Toruń 71:49 (13:12, 27:14, 16:15, 15:8)

Energa: A. Skobel 10 (1), K. Cain 10, M. Grigalauskyte 3 (1), R. Rasheed 2, K. Suknarowska-Kaczor 2 oraz K. Maliszewska 7 (1), E. Tłumak 6 (2), M. Uro-Nile 5 (1), L . Mansfield 4