Klęska FC Toruń w meczu z Rekordem Bielsko-Biała

(LN)
Mateusz Waszak (w pomarańczowo-czarnej koszulce) otworzył wynik meczu w Bielsku-Białej Sławomir Kowalski
Piłkarze halowi FC Toruń nie byli faworytem niedzielnego, wyjazdowego meczu z Rekordem Bielsko-Biała, ale rozmiary ich porażki są zaskakujące. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego przegrali aż 2:9!

Wczoraj w Cygańskim Lesie (park w Bielsku-Białej, w którym znajduje się hala Rekordu - dop. red.) spotkały się dwa najlepsze zespoły Futsal Ekstraklasy po czterech seriach meczów. Dodatkowo Rekord to najskuteczniejsza drużyna rozgrywek (34 gole w czterech meczach). Natomiast torunianie legitymowali się najlepszą defensywą (trzy stracone gole).

FC rozpoczął bez respektu dla faworyzowanego rywala i już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie. Po zagraniu Marcina Mrówczyńskiego z rzutu rożnego, mocnym uderzeniem z dystansu Bartłomieja Nawrata pokonał Mateusz Waszak. Strata gola przebudziła gospodarzy. Ekipa FC miała wiele problemów, a dodatkowo w szóstej minucie miała na swoim koncie już cztery przewinienia.

Ataki miejscowych musiały przynieść efekty. W szóstej minucie miejscowi wygrywali już 2:1 (trafienia Rafała Franza i Michała Kubika). Mimo naporu Rekordu, nasz zespół miał swoje okazje, ale ich nie wykorzystał (Tomasz Kriezel dwukrotnie i Michał Wojciechowski).

Do końca pierwszej połowy mistrzowie Polski jeszcze trzykrotnie pokonali Nicolae Neagu.

Po zmianie stron miejscowi nie mieli litości dla FC. Rekord ostatecznie wygrał zasłużenie 9:2.

Rekord Bielsko-Biała - FC Toruń 9:2 (5:1).

0:1 M. Waszak (1.26), 1:1 R. Franz (5.27), 2:1 M. Kubik (6.04), 3:1 M. Seidler (15.36), 4:1 M. Kubik (18.22), 5:1 O. Bondar (19.36), 6:1 M. Seidler (21.37), 7:1 O. Bondar (22.58), 8:1 M. Marek (31.13), 8:2 M. Mrówczyński (31.34), 9:2 A. Popławski (36.44)

FC: Neagu - Morozow, Waszak, Kieper, Mrówczyński - Wojciechowski, Kriezel), Elsner, Mikołajewicz oraz Spychalski